Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
31.
Kvě

Pokud řekneme „“, nejčastěji si představíme na nebo otáčející se v polích. Avšak kromě notoricky známých zdrojů obnovitelné energie je zde i jeden, o které se moc nemluví. Je jím odpadní teplo z nejrůznějších průmyslových aplikací, které lze s úspěchem použít pro výrobu elektrické energie. 
“Třinecké30.
Kvě

a následná katastrofa Fukušima vystrašila natolik, že se rozhodlo uzavřít své vlastní jaderné elektrárny. Kancléřka a její vláda aktuálně po několika měsících intenzivních vyjádnávání rozhodli. Všechny atomové elektrárny v budou uzavřeny do roku 2022.  
turbína jaderná elektrárna30.
Kvě

Na celém světě se vyvíjejí nejrůznější systémy pro ukládaní elektrické energie. Od gravitačních úložišť až po nejrůznější typy . S novým systémem se rovněž pokouší prorazit firma Liquid Metal Battery, která vyvíjí baterii založenou na tekutých kovech. Společnost očekává, že během 3 – 5 let bude mít k dispozici funkční prototyp baterie použitelný v domovních aplikacích.  
“baterie27.
Kvě

Společnost , jejíž technologie pomáhají dodávat čtvrtinu na světě, dnes oznámila představení první nového typu, která přichází s dosud nevídanou kombinací flexibility a účinnosti. Díky schopnosti pružně reagovat na výkyvy ve výrobě v závislosti na fluktuaci a tato technologie umožní integraci většího množství do přenosové soustavy.  
elektrárny GE FlexEfficiency26.
Kvě

Na čtvrtečním summitu G8 ve francouzském městě Deauville přednese japonský premiér Naoto Kan zásadní projev o energetickém směřování své země. Očekává se, že premiér Kan ohlasí rovněž ambiciozní plán, aby všechny nové japonské budovy postavené po roce 2030 byly povinně vybaveny !  
“instalace25.
Kvě

jsou na vzestupu. Důvodem je větší poptávka po energeticky nenáročných a ekologických stavbách a po levných a variabilních řešeních. Roli navíc hrají také celoevropské tlaky, zapříčiněné zejména směrnicí 2010/31/EU, která řeší energetickou náročnost nově stavěných domů. Na tento stav reaguje společnost Europanel, s.r.o., specializující se na výrobu stavebního systému pro výstavbu a dalších objektů pomocí technologie sendvičových panelů SIP. Představila novou koncepci bydlení v rodinném domě s nově řešeným domácím jádrem.  
dřevostavby Natura Space25.
Kvě

si v programu Strategie Evropa 2020 vytyčila za své cíle snížení emisí skleníkových plynů o 20 % oproti úrovním roku 1990, zvýšení podílu energie z v konečné spotřebě energie na 20 % a posun ke zvýšení energetické účinnosti o 20 %. Právě otázka energetické účinnosti se stala hlavním námětem pro letošní Evropský týden udržitelné energie, v jehož rámci představuje společnost TÜV SÜD Czech informační kampaň o úsporách energie.  
ochrana ovzduší kouřící komín24.
Kvě

Plastické solární články dosáhly dalšího významného milníku ve svém vývoji. Švýcarské laboratoře Empa vyrobily dosahující účinnosti 18,7 % v přeměně sluneční energie na elektrickou. Během jediného roku tak posunuly hranici o 1 % výše. Švýcarští vědci doufají, že jejích výzkum přinese ovoce ve formě výroby vysoce účinných, flexibilních a především cenově dostupných .   
“plastické
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz