Nízkonákladové bydlení – prefabrikované jádro Europanel

jsou na vzestupu. Důvodem je větší poptávka po energeticky nenáročných a ekologických stavbách a po levných a variabilních řešeních. Roli navíc hrají také celoevropské tlaky, zapříčiněné zejména směrnicí 2010/31/EU, která řeší energetickou náročnost nově stavěných domů. Na tento stav reaguje společnost Europanel, s.r.o., specializující se na výrobu stavebního systému pro výstavbu a dalších objektů pomocí technologie sendvičových panelů SIP. Představila novou koncepci bydlení v rodinném domě s nově řešeným domácím jádrem.  
dřevostavby Natura Space

Nově představený Natura Space je odpovědí na poptávku po cenově dostupných, rychle sestavitelných domů, které jsou z podstaty . Využívá moderních stavebních systémů. je řešena kompletně bez mokrých procesů včetně základové desky. Dům je založen nad úrovní terénu na zemních vrutech.
dřevostavby Natura Space

„Naším cílem bylo vytvořit koncepci jednočlenné nebo dvoučlenné domácnosti, která ovšem umožní své další rozšíření i pro větší rodiny,“ uvádí Roman Kubr, ředitel společnosti Europanel. „Zvolené technologie jsou levné a umožňují modulární rozšíření domu podle potřeb.“

Největší pozornost si však zaslouží revolučně řešené jádro domu Natura Space. Společnost Europanel totiž uvedla koncept prefabrikovaného jádra, které se nainstaluje ihned v prvních fázích výstavby domu. Toto jádro je jakýmsi technickým centrem, do kterého jsou směřovány veškeré sítě – tedy , voda nebo kanalizace centrem.


Součástí jádra je s toaletou, je zde umístěn bojler a , z vnější strany je na jádro ukotvena kuchyňská deska. Jádro zároveň slouží pro výstup do nadzemního podlaží, neboť „střecha“ jádra může sloužit k umístění ložnice nebo pracovny.

dřevostavby Natura Space


Instalace prefabrikovaného jádra zkrátila dobu výstavby domu v řádu týdnů.
Při tvorbě jádra společnost Europanel spolupracovala s tandemem architektů Roman Vrtiška – Vladimír Žák. Ti si dokázali s malým prostorem poradit v duchu současných trendů.

Plochu jádra dokázali opticky zvětšit pomocí aplikovaných , zároveň pak zvýšili jeho praktičnost chytrým umístěním úložných prostor – komory pod schody, šuplíků do jednotlivých schodových stupňů.

Konkrétní dotvoření jádra pak zajistila společnost INDECO, specializující se na výrobu skříní a kuchyní na míru. Zajistila vnitřní podobu jádra, instalaci úložných prostor, ale také , která vychází z její vlastní modelové řady INDECO kuchyně S.

dřevostavby Natura Space

Celý koncept domu včetně funkčního jádra byl představen na veletrhu Dřevostavby 2011 na pražském Výstavišti. Cena celého domu Natura Space v rozměrech 6,4 m x 6,4 x je 680 000 Kč včetně 10% DPH. Další místnosti le pořídit z cenu 250 000 Kč.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

4 komentáře: „Nízkonákladové bydlení – prefabrikované jádro Europanel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *