Krbová kamna – ekologický a levný způsob vytápění domu

, bytů, a podobně patří mezi klíčové činitele nejen v . Vytápět dnes už ale můžeme mnoha způsoby – po staru uhlím, , , ale také dřevem. Topení dřevem patří k nejšetrnějším způsobům vytápění domu.  
vytápění ohřev vody krbová kamna
obrázek: krby-metax.cz

je považováno za obnovitelný materiál. Spalování dřeva, dřevěných štěpek a různých pelet v  je proto jednou z velmi vhodných alternativ pro novostavby.

Krbová kamna se vyrábějí v různých variantách. Buď obyčejná s jedním pláštěm, nebo takzvaná kamna s duplicitním pláštěm, kdy je ohřátá voda hnána do radiátorů v domě. Tato varianta vytápění funguje v principu podobně jako klasický , jen si místo představte kamna na spalování obnovitelného paliva.

Kromě pohodového vytápění a romantické atmosféry krbová kamna nabízejí spoustu designových provedení, od těch tradičních až po kamna různě pozohýbaná. V některých dokonce najdeme plotýnky na ohřev potravin nebo nápojů. Kvalitní ekologická kamna mají regulátor intenzity hoření, který je nutností pro správné a šetrné využívání obnovitelného paliva.

Krbová kamna jsme si letos sami pořídili do domu a nemohu si stěžovat. Jedinou nevýhodou oproti plynu, kterým jsme topili dodnes, je delší doba než se radiátory ohřejí. Máme variantu s duplicitním pláštěm, takže ohřátá voda z kamen cirkuluje radiátory.

Teplo z krbových kamen je úplně jiné něž z plynu. Shodli jsme se na tom doma všichni – je příjemnější. Další nespornou výhodou je to, že ušetříte. Proti plynu nabízí topení dřevem mnohonásobně nižší náklady.

Sdílet: