Jižní Korea postaví pobřežní větrnou farmu o výkonu 2,5 GW

Prezident ohlásil nesmělé plány jeho země v oblasti . Chce se stát jedním z pěti největších světových hráčů v této oblasti. Kromě jiného postaví ve Žlutém moři obrovskou .  větrné farmy - Siemens - pobřežní větrné turbíny - stavba

je čtvrtou největší v se dokázala velmi rychle zotavit z následků Korejské války a vyrůst ve světovou průmyslovou velmoc. Dnes je např. jedním z předních vývozců technologií pro . Sama s jejich pomocí pokrývá 45% .

Země má velmi omezené zásoby a např. veškerou musí dovážet. I proto je aktuální zaměření na jen logické. Větrná farma za 9,2 mld. dolarů ve Žlutém moři bude mít výkon 2500 MW a bude se skládat z 500 . Stavby se zúčastní místní průmyslové koncerny jako Hyundai Heavy Industries a Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering. Dokončena má být v roce 2019.

Tento záměr je součástí rozsáhlejšího „tažení“ v jehož rámci bude do roku 2015 investováno 36 mld. dolarů na rozvoj obnovitelných zdrojů. Ty se mají stát dalším motorem ekonomického rozvoje země. V roce 2015 chce Jižní Korea vyvážet elektřinu za 36,2 mld. dolarů. Kromě toho buduje také přes 9 GW .

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *