San Francisko chce 100% zelené energie do roku 2020

Starosta Gavin Newsom minulý týden slavnostně spustil novou Sunset Reservoir. Jde o celkem 24 000 na ploše 12 fotbalových hřišť, které mají výkon 5 MW. To je ale podle Newsoma teprve začátek. Do roku 2020 má získávat 100% energie z .  
Spojené státy americké Města Market Street San Francisko from Twin Peaks

San Francisko je s ohledem na z obnovitelných zdrojů jedním z nejambicióznějších měst celých . 100% zelené energie do roku , vždyť to zní nesplnitelně! V je ale možné všechno.

Město ve špičkách spotřebovává výkon 950 MW. Dosáhnout jej pouze s pomocí , nebo nebude snadné. Newsom už od nadace Sidney Frank získal grant 250 000 dolarů na studii proveditelnosti tohoto záměru.

V současné době vyrábí město jen zlomek v obnovitelných zdrojích. Jde zejména o 10 MW střešních a menších solárních elektráren a 3,5 MW v . Zbylých více než 900 MW tedy zajišťuje energetická společnost Pacific Gas & Electric Co. a další dodavatelé energie.

Jejich portfolio samozřejmě také zahrnuje obnovitelné zdroje, v případě PG&E je to dokonce až 30% pokud se započítají velké . Samotné San Francisko chce ale už během několika následujících let vyrábět 30-100 MW s pomocí využívajících . Už příští rok začne pilotní projekt s výkonem 1-3 MW.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “San Francisko chce 100% zelené energie do roku 2020

  • 9. 11. 2013 (17.46)
    Trvalý odkaz

    Blázni! Padesát let jezdí v plechových mostrech se spotřebou dvakrát větší nežli průměrné evropské auto a nic divného jim na tom nepříjde a najednou chcou byt takhle radikálně ekologitští?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *