Největší solární elektrárna vyroste v Mojavské poušti v USA

Vláda prezidenta konečně otevřela dlouho zamčené dveře. Umožnila prvním několika firmám vybudovat rozsáhlé na federální půdě. Jedním z nejzajímavějších projektů je v tomto ohledu aktuálně schválený Blythe Solar Power Project v hodnotě 6 mld. dolarů. poskytne celkový výkon 1 GW.  
solární elektrárny - termální parabolická zrcadla Blythe

O výstavbu se postará německá společnost Solar Millenium. Solární elektrárna zabere asi 7000 akrů půdy v , kterou dá americká vláda k dispozici. se bude nacházet asi 360 km východně od , nedaleko města Blythe.

Tento projekt je největším ze šesti dosud schválených americkým ministerstvem vnitra. Všechny se nacházejí ve státech a , které mají k výstavbě solárních elektráren zdaleka nejvhodnější podmínky. Brzy se očekává schválení sedmého projektu.

Všechny by mohly začít dodávat elektřinu do už od konce roku 2011 nebo začátku . Jejich celkový výkon by měl přesáhnout 3000 MW. To bude stačit pro zásobování dvou milionů domácností. Zároveň projekty vytvoří v nyní tolik potřebná pracovní místa – 2000 během stavby a několik stovek stálých pracovních pozic.

Zároveň jde o první vlaštovky, které mají ambice stát se ukázkovými příklady rozvoje průmyslu solárních zdrojů v . Snahy vlády prezidenta a guvernéra o podporu se tak začínají konečně vyplácet. Žádostí o stavbu na federální půdě jsou totiž stovky.

HuffingtonPost
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.