Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
11. 10. 2010 v rubrice Solární energie

Americký prezident dlouho odolával volání ekologicky smyšlející části veřejnosti po instalaci na . Nakonec podlehl. Už příští jaro se na jeho sídle malá objeví.  
solární panely - Bílý dům - Barack Obama

Nový záměr ohlásil před časem nikoliv samotný Obama, ale člen jeho vlády, ministr energetiky . Ten je známým příznivcem jaderné energie, ale také .

Kromě se na střeše Bílého domu objeví také pro . Mimochodem, solární panely už se na nejznámějším prezidentském sídle na světě kdysi vyjímaly, a to v 70. letech za vlády Jimmyho Cartera. Později je instaloval také George W. Bush.

Zaměstnanci Bílého domu očekávají, že instalováno bude mezi 25 a 75 panely, které by mohly vyrobit až 19 700 kWh elektřiny ročně. To znamená ušetření 2300 dolarů, dalších 1000 ušetří ohřev vody z kolektorů.

Yahoo
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Martin:

    Fando, nemel blbiny a vrat se na zakladku naucit se pocitat!

  2. miro novak:

    Spolu Biely dom ušetrí 3 300 dolárov ročne. Tu je vidiet, ake je toto „ohromne efektívne“. Nazval by som to skorej ako „eko-terorizmus“. A mrhanie verejnymi financiami.

  3. Fanda:

    197ookWh delene 365, to mame cca 20kWh na den. Pokial by Mr. Obama nechcel jazdit na pancierovej elektrickej limuzine, tak by to na dennu spotrebu mohlo stacit, hmmm…. No vlastne nie, lebo v USA vacsinou v mestach pouzivaju elektricke klimatizacie a prirodzene vetraju, co znamena, ze teplo unika sparami v oknach.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz