Obama podlehl, na Bílý dům namontuje solární panely

Americký prezident dlouho odolával volání ekologicky smyšlející části veřejnosti po instalaci na . Nakonec podlehl. Už příští jaro se na jeho sídle malá objeví.  
solární panely - Bílý dům - Barack Obama

Nový záměr ohlásil před časem nikoliv samotný Obama, ale člen jeho vlády, ministr energetiky . Ten je známým příznivcem jaderné energie, ale také .

Kromě se na střeše Bílého domu objeví také pro . Mimochodem, solární panely už se na nejznámějším prezidentském sídle na světě kdysi vyjímaly, a to v 70. letech za vlády Jimmyho Cartera. Později je instaloval také George W. Bush.

Zaměstnanci Bílého domu očekávají, že instalováno bude mezi 25 a 75 panely, které by mohly vyrobit až 19 700 kWh elektřiny ročně. To znamená ušetření 2300 dolarů, dalších 1000 ušetří ohřev vody z kolektorů.

Yahoo

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

3 komentáře: „Obama podlehl, na Bílý dům namontuje solární panely

 • 11. 10. 2010 (21.06)
  Trvalý odkaz

  Fando, nemel blbiny a vrat se na zakladku naucit se pocitat!

  Reagovat
 • 11. 10. 2010 (20.16)
  Trvalý odkaz

  Spolu Biely dom ušetrí 3 300 dolárov ročne. Tu je vidiet, ake je toto „ohromne efektívne“. Nazval by som to skorej ako „eko-terorizmus“. A mrhanie verejnymi financiami.

  Reagovat
 • 11. 10. 2010 (18.15)
  Trvalý odkaz

  197ookWh delene 365, to mame cca 20kWh na den. Pokial by Mr. Obama nechcel jazdit na pancierovej elektrickej limuzine, tak by to na dennu spotrebu mohlo stacit, hmmm…. No vlastne nie, lebo v USA vacsinou v mestach pouzivaju elektricke klimatizacie a prirodzene vetraju, co znamena, ze teplo unika sparami v oknach.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *