Barack Obama: USA budou v roce 2035 získávat 80% energie z obnovitelných zdrojů

vystoupil včera s novou pravidelnou Zprávou o stavu unie. Zdůraznil v ní, že čeká dlouhá cesta k tomu, aby se země stala novou Amerikou. Chce investovat do , vzdělávání, technologií a .  
solární panely - Bílý dům - Barack Obama

V roce 2035 mají podle prezidenta získávat 80% elektrické energie z obnovitelných zdrojů energie. Mezi ty počítá také , které nyní v USA čeká velká renesance po více než třech desítkách útlumu.

Dalším důležitým zdrojem bude ale také . Toho mají Spojené státy narozdíl od dostatek, jsou jedním z jeho největších světových těžařů.

V obou případech je cílem snížit závislost na dovozu ropy. O čem už ale Obama, narozdíl od minulého roku, nemluvil, byla možnost povolení těžby v pobřežních oblastech USA. Nejspíš si to nechtěl rozházet u veřejnosti, která má ještě v čerstvé paměti katastrofu ropné plošiny v Mexickém zálivu.

V oblasti zdůraznil prezident Barack Obama nutnost vybudovat síť vysokorychlostní železnice tak, aby přístup k mělo přes 80% Američanů. To by mělo znamenat další snížení automobilové dopravy, tedy i spotřeby ropy.

Businessweek
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.