Barack Obama: USA budou v roce 2035 získávat 80% energie z obnovitelných zdrojů

vystoupil včera s novou pravidelnou Zprávou o stavu unie. Zdůraznil v ní, že čeká dlouhá cesta k tomu, aby se země stala novou Amerikou. Chce investovat do , vzdělávání, technologií a .  
solární panely - Bílý dům - Barack Obama

V roce 2035 mají podle prezidenta získávat 80% elektrické energie z obnovitelných zdrojů energie. Mezi ty počítá také , které nyní v USA čeká velká renesance po více než třech desítkách útlumu.

Dalším důležitým zdrojem bude ale také . Toho mají Spojené státy narozdíl od dostatek, jsou jedním z jeho největších světových těžařů.

V obou případech je cílem snížit závislost na dovozu ropy. O čem už ale Obama, narozdíl od minulého roku, nemluvil, byla možnost povolení těžby v pobřežních oblastech USA. Nejspíš si to nechtěl rozházet u veřejnosti, která má ještě v čerstvé paměti katastrofu ropné plošiny v Mexickém zálivu.

V oblasti zdůraznil prezident Barack Obama nutnost vybudovat síť vysokorychlostní železnice tak, aby přístup k mělo přes 80% Američanů. To by mělo znamenat další snížení automobilové dopravy, tedy i spotřeby ropy.

Businessweek

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

3 komentáře: „Barack Obama: USA budou v roce 2035 získávat 80% energie z obnovitelných zdrojů

 • 28. 1. 2011 (21.38)
  Trvalý odkaz

  Vy snad věříte Obamovi? To je skoro až nepochopitelné jak jsou lidé snadno manipulovatelní, co z toho co Obama sliboval před volbami skutečně realizoval ?? Stažení vojáku z Iráku – jsou tam pořád, uzavření Guantanama – je v nedohlednu. On na těchto bodech založil svoji kampaň a i díky tomu byl zvolen a co udělal potom – už nic je prezident a to stačí. Uvědomte si že Obama je jen politik a jako takový bude lhát podle toho co se mu zrovna hodí. Jste blázni pokud věříte politikům. Není to Obama kdo řídí Ameriku. Amerika ale i EU je zcela v rukou mocných finančníků a dalších „mužů v pozadí“ myslíte že Lisabonská smlouva nám má pomoct (jak nám tvrdili naši politici)? Přesný opak je pravdou – je to jen další nástroj na ovládnutí a převzetí moci. Lidi nehltejte zprávy jako ovce – zkuste mít svůj vlastní názor.

  Reagovat
 • 28. 1. 2011 (1.01)
  Trvalý odkaz

  Mně se to zase zdá jako konečně nějaký solidní odhad, podle mě je většina odhadů kolik bude elektromobilů, kolik bude energie z obnovitelných zdrojů atd. minimalistické, třeba za pár roků se stane nějaká událost nebo za nějakých 10 let budou lidé přemýšlet jinak a jiné než obnovitelné zdroje se prosazovat nebudou, všichni budou chtít zavřít uhelné elektrárny atd., ale tak třeba taky ne :-).

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *