Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
31.
Srp

Od 1. září 2010 se přestávají prodávat klasické 75W vláknové . Už před pěti lety se na postupném zvyšování energetické účinnosti osvětlení shodli bez výjimky všichni zástupci států , tedy i . Program je rozdělen na několik fází, kompletně budou klasické žárovky s výkonem i pod 40 W vyřazeny z distribuce po roce 2012.  
Evropská unie - úsporné osvětlení - snížení spotřeby energie30.
Srp

Kalifornské regulační orgány schválily minulý týden spuštění tamní první za dlouhá desetiletí. S výkonem 250 MW je jednou z mnoha obdobných připravovaných typů .   30.
Srp

Stuttgart 21 je rozsáhlý projekt rekonstrukce stuttgartského hlavního nádraží. Zároveň jde ale o součást rozsáhlejšího plánu na propojení , a Budapešti. Ze Stuttgartu by se tak mělo stát nové „srdce Evropy“. Nové hlavní nádraží v jihoněmecké metropoli představuje nejen architektonický skvost.  
architektura - Stuttgart - nové hlavní nádraží27.
Srp

Technologie , tedy organické , už několik let představuje velmi slibnou alternativu v oblasti osvětlení a zobrazovacích zařízení. Hlavní problémy? Životnost a cena výroby. Vědcům z GE se ale nyní úspěšně podařilo vyvinout levný a efektivní typ OLED osvětlení.  
osvětlení GE OLED24.
Srp

Miliardy korun, které přitekly do díky prodeji , jsou zužitkovány v programu . Prostředky ale nevydrží věčně, podle šéfa Statního fondu pro životní prostředí pomalu docházejí. Proto vznikne „zelená banka“, která má v rozdmýchat „zelený průmysl“.  

zelená banka - Česká republika - prasátko23.
Srp

Architektonický Atelier DNA přichází s zajímavým konceptem nového typu . Ten nepočítá s klasickými turbínami, nýbrž s 55 metrů vysokými „stébly“ z . Jejich pohyb by měl vyrábět elektrickou energii.  
větrná energie - větrná stébla19.
Srp

Podle Světové energetické rady je jižní pobřeží jednou z nejvhodnějších oblastí pro rozvoj elektráren získávajících . Z tohoto zdroje by údajně mohla být pokryta dokonce kompletní spotřeba celého kontinentu.  
energie vln - elektrárna mořské vlny Oyster 2 Aquamarine Power18.
Srp

Zásoby zemního plynu jsou na rozdíl od ropných stále poměrně značné. Přesto se už dnes objevují technologie, které umožní znovuvyužití již vytěžených ložisek. Společnost Luca Technologies z Colorada přichází s bakteriemi, které dokážou ze starých uhelných dolů znovu udělat aktivní zdroje .  
fosilní paliva - těžba zemního plynu - bakterie
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz