Noemova archa 21. století

Každého koho vyděsil film Vodní svět s Kevinem Costnerem určitě potěší zpráva, která přišla z architektonické společnosti Remistudio. Tato v  sídlící firma navrhla obrovský plovoucí komplex, který je zcela soběstačný, co se týče a . Tento jakýsi plovoucí dostal příznačné jméno „Archa“.  
Archa firmy Remistudio

Archa je vlastně jeden energeticky centralizovaný systém. Zakřivení vnějšího pláště dovoluje snadnou montáž (pod správným úhlem ke slunci). Rovněž z okolního prostředí je využíváno pro výrobu energie. Shromážděné teplo je přivedeno do tepelného akumulátoru a v případě potřeby využito jako zdroj elektrické energie.

Pro soběstačnost je nutné také pěstování . To je umožněno díky vysoké prosklené střeše, která funguje jako skleník a přes kterou proniká dostatek po celý den. Navíc jsou tak rostliny a obytný prostor chráněny před nepřízní počasí.

Archa firmy Remistudio

Jako samozřejmost se jeví zachycování dešťové vody, která je používána pro zavlažování rostlin i pro lidské potřeby.

Montáž Archy díky jednoduché může probíhat kdekoliv na světě za jakýchkoliv klimatických podmínek. Stavba je také možná v oblastech se zvýšenou seizmickou aktivitou. Dovoluje to chytře řešený systém oblouků, který v případě zemětřesení rovnoměrně rozkládá váhu Archy po celé konstrukci.

Doufejme, že se předpovědi z filmu Vodní svět nevyplní a my taková místa budeme obývat pouze na dovolené.

Inhabitat.com

10 komentářů: „Noemova archa 21. století

 • 20. 6. 2015 (19.28)
  Trvalý odkaz

  Jenom debil může uvěřit že v této arše přežijete proč? Dopad asteorojdu tsunami,tornádo, a možné
  jaderné války je konečná pro život na této planetě

  Reagovat
  • 20. 6. 2015 (20.01)
   Trvalý odkaz

   Nebyl bych si tím tak jistý, radiace je jedno z nejzvláštěnšjích hnojiv, sice dojde k množství mutací, ale na druhou stranu podporuje růst.

   Nikdy nedojde k totálnímu vypálení celé planety, ani severní polokoule, to ekonomicky není možné, cílem budou když tak obydlené oblasti, spočítejte si kolik nejsilnějších jaderných zbraní by bylo potřeba, jsou li schopny způsobit popáleniny do vzdálenosti 100km, tedy spálené kruhy o průměru 200km, by bylo třeba k tomu abyste vypálil jen transibiřskou magistrálu o délce 9800km, přibližně. To prostě nikdo neudělá.

   Nikdo také nebude nikdy bombardovat moře, navíc na jižní polokouli je cílů tak málo že by se tomu nikdo nevěnoval.

   Cíle jsou průmyslová centra, navíc standardní postup je spálit napříč evropou pruh šířky 200km. Pak po sobě vypálí Rusko a USA, do 24 hodin je po válce. Evropa bude totálně spálená, Švýcarsko utrpí nepřímé škody radiací.

   Odhaduji že Čína neprovede útok, Japonsko, nevím jestli jsou tam umístěny americké jaderné střely, utrpí škody radiační, stejně jako Čína. Je možné že se KLDR pokusí napadnout Korejskou republiku, zde budou přímé jaderné škody minimální cca 10 oblastí o průměru pod 1km, osídlitelné zpětně velmi rychle. S vysokou pravděpodobností jednotky USArmy budou obklíčeny JSDF, nejspíš se nebude bojovat, nebo jen budou drobné střety. Nic velkého.

   Nastalého zmatku využije možná Pakistán, nebo některé organizace v něm, které se mohou zmocnit jaderné zbraně a napadnout kohokoliv, to povede k odvetě v podobě zničení, země jadernými střelami z Indie, nebo Číny.

   Severní Afrika a blízký východ budou zasaženi nepřímo, radiačním spadem, ale v SA se zhroutí ekonomika. v Evropě smazané z mapy se budou mezi troskami potloukatjednotlivci přeživší možná v dlouhých unelech, v horách, na vesnicích pokud nebude blízko jaderný výbuch. Největší problém bude přestavovat spad. (Pozitivum by bylo že se zastaví imigrace) Celá oblast bude destabilizována.

   Během několika dní dojde k prudkému nástupu zimy, atmosféra bude plná prachu, který se neusadí několik měsíců či spíše let, toto by trvalo nejvýše pět let. To všechno ale může život stále přežít, zejména rostliny.

   Dopad na jižní polokouli bude až po nějaké době, kdy se íky proudění tam dostane radiace, mohlo by ale dojít k narušení tepelného výměníku planety, a tím k přehřátí a ochlazení nektěrých oblastí. To by mohlo zasáhnout potravinovou produkci.

   Dojde k nepokojům následkem narušení zásobování potravinami, Opět bude mít výhodu ten kdo má v prvních dnech přístup k moři, dokud nedosáhne radiace kritické úrovně bude možné zajistit alespoň tuto potravu. Dále budou ve výhodě polodikatatury a diktatury se silnou armádou.

   V jakési podobě ivot a i lidé přežije.

   Reagovat
 • 8. 1. 2011 (9.54)
  Trvalý odkaz

  Pretože skutočná katastrofa pre našu atmosferu neprichádza z AGW, ani GW, ani z pádu nejakeho asteroidu, ani z vybuchov sopky, ani z nahlych vykyvov magnetických polov, atd, atd. Pretoze ziadne z tychto ukazov vobec (zdoraznujem vobec) nesedia do znamych vyskumov (CO2 vo vrtoch v ladovcoch, usadeniny v moriach a jazerach, obdobia umrtí dinosaurov, necyklycnost dob ladovych, preco doba ladova prichadza v rozmedzi jednotiek rokov, …). Doba ladova prichádza ako dosledok vaznejsej katastrofy a tou je extremne silny slnecny vietor. Svoju teoriu som onehda hodil na YouTube. Je v anglictine, je mozno trochu nudna a prilis apokalypticka. Nikto mi ju dosial nepoprel, ale nikto ju nechce ani zverejnit.
  Po prestudovani mojej hypotezy uznate, ze moj povodny vyrok o PODMORSKOM komplexe je jediny vhodny a spravny, ked si uvedomite, co na povrchu Zeme vznikne za peklo (zmrznuté). http://www.youtube.com/watch?v=_yPCLF8ncLc

  peace … miro novak

  Reagovat
 • 7. 1. 2011 (14.01)
  Trvalý odkaz

  Prosím neberte vše tak osudově. Jedná se jen o projekt jednoho architektonického studia, který měl pravděpodobně sloužit jako myšlenkové cvičení „co kdyby“. Určitě nebylo cílem (ani mého článku) vyřešit globální ekologické problémy lidstva.
  Ale pro zajímavost, proč by měl mít podvodní koncept lepší přístup k atmosféře, kyslíku,energii,taplotě a potravinám?

  Reagovat
 • 7. 1. 2011 (11.40)
  Trvalý odkaz

  to Jan: Pre potreby prirodnych katastrof a k záchrane ludstva je potrebny uplne iny koncept, kompletny pod vodou a to kvoli atmosfere, kysliku, teploty, pristupu k potravinám, pristupu k energii. Asi si dam tu pracu a vytvorim taky projekt. Je mozne niektoré taketo prace publikovat aj na vasich stránkach?

  peace … miro novak

  Reagovat
 • 5. 1. 2011 (17.38)
  Trvalý odkaz

  Pokud by to byla jedna z posledních oáz života na zatopené zeměkouli, tak bych ten vodík risknul. :)

  Reagovat
 • 5. 1. 2011 (9.34)
  Trvalý odkaz

  Predstava, ze podomnou je obrovský zasobník vodiku ma ukludnuje.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *