Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
11. 3. 2010 v rubrice Architektura

Jestliže dnes jsou záminkou pro války fosilní paliva, konkrétně ropa, v budoucnosti má být nejcennější surovinou pitná voda. Skupina architektů Design Crew for Architecture proto navrhnula unikátní mrakodrap, který nejenže vypadá jako vyfouklý z bublifukem, ale navíc slouží jako odsolovací stanice a vyrábí pitnou vodu. pokračování…

mrakodrapy - bublinkovitý mrakodrap - odsolovací zařízení


Mrakodrap není určen do městské zástavby, ale pro provincii Almeria ve Španělsku. Právě tam jsou totiž příhodné podmínky pro funkci stavby. Mrakodrap funguje tak, že jednotlivé bubliny fungují jako skleníky. Jsou vyplněny rostlinami mangle, které přeměňují slanou vodu na pitnou.

mrakodrapy - bublinkovitý mrakodrap - odsolovací stanice

Podle designérů budovy by hektar manglí měl být schopen produkovat 30 000 litrů vody za den. Ta pak může být využita například na zavlažování polí nebo dalších skleníků, kde by mohly být pěstovány potraviny.

zdroj: inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. odyssey:

  Takových mrakodrapu by mohlo být víc

  1.asi tak za 20 let nebude dostatek pitné vody
  2.vypadá hezky
  3.může sloužit jako botanická zahrada :-D

  • Tomas:

   A ked sa hadam so spolubyvajucimi, ze stale minaju zbytocne vodu a to iste v praci tak ma kazdy vysmeje, ze im je to jedno. Ako hovoris, o paru rokov budeme plakat.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz