Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
26. 1. 2010 v rubrice Životní prostředí

Detroit býval centrem amerického automobilového průmyslu. Hlavní sídlo zde měla například automobilka General Motors. Tak ale nedávno prodělala bankrot – největší bankrot automobilky v dějinách a třetí největší vůbec. Co s tím? Rozpadající se průmyslovou metropoli má zachránit milionář John Hantz svým jedinečným nápadem: udělat z města obrovskou farmu. pokračování…

Detroit - městská farma

Úpadek automobilového průmyslu znamená pro severovýchod Spojených států amerických obrovský problém. Nezaměstnanost se zvyšuje, města jako je Detroit upadají. Bohatí se stěhují jinam, chudí zůstávají, roste nezaměstnanost a kriminalita.

Problém je natolik závažný, že například CNNMoney se rozhodla věnovat se mu po celý rok na samostatné stránce CNNMoney.com/Detroit. Jedním z příběhů, které přináší je i ten o Johnu Hantzovi, bývalém burzovním makléři.

Zůstal v Detroitu jako jeden z mála úspěšných. Každodenní dojíždění do práce, při kterém viděl rozpadající se budovy, zahálející továrny a obrovské volné plochy mu nečinilo pražádnou radost. Rozhodl se svému městu pomoct.

Chce jej přeměnit na obrovskou farmu. Tedy výdělečný zemědělský podnik, který by dal lidem práci s příjemnými benefity, poskytl čerstvé potraviny místním restauracím, trhům a dalším podnikům a zároveň by i přilákal turisty z celého světa.

Zároveň, jakožto zkušený obchodník, vidí v celém projektu i další přínos pro město: díky zabrání velkých ploch se zvedne cena půdy a nemovitostí ve městě, což přiláká investory.

CNNMoney via gas2.0
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Tomas:

    Tak mu prajem uspech a nech uz zacne a ak zacal tak uspesne dokoncenie stavby prajem :)

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz