Na Floridě vyroste první solární město

bývá přezdívána jako „největší domov důchodců světa“. Stát na jihovýchodě je ale zároveň proslulý svými mokřinami a divokou přírodou. Například oblast Babcock Ranch rozprostírající se na dvou stovkách čtverečních mil dlouho sloužila jako ekoturistická destinace. Nyní se bývalý hráč amerického fotbalu Syd Kitson společně s partnery (např. Morgan Stanley) rozhodl vybudovat na 17 000 akrech od základu úplně nové město – solární město.
Babcock Ranch - solární město - Florida
Jeho hlavním zdrojem energie bude rozsáhlá o výkonu 75 MW, kterou postaví společnost Florida Power & Light. Půjde o investici v hodnotě 300 mil. dolarů. Kromě toho bude ale celé město protkáno , která bude výrazně šetřit energii a navíc umožní využít na střechách domů, malé městské a další . Po silnicích zde mají jezdit a , případně různá vozítka jako je , nebo prostě jen . Celé město by se mělo vyjímat v zeleni.
Babcock Ranch - solární město - Florida
S výstavbou městského centra se má začít už příští rok, velká solární elektrárna začne růst už letos. Všechny domy budou certifikovány jako zelené budovy. Celkem půjde o 19 500 domů a více než 6 milionů čtverečních stop pro obchod a lehký průmysl. Otázkou je jak se investorům podaří přitáhnout do sice ekologického a zeleného, ale zcela neobydleného města nové obyvatele. Výhodou jim může být , kdy ceny nemovitostí klesají, stejně jako ceny ve stavebnictví. Navíc na Floridu přicházejí každý měsíc tisíce nových obyvatel a stavba solárního města v oblasti Babcock Ranch údajně vytvoří více než 20 000 nových pracovních míst.
Babcock Ranch - solární město - Florida
Babcock Ranch - solární město - Florida

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *