Turbine City – město větrných turbín v Norsku
Norsko, země stojící mimo Evropskou unii, je z energetického pohledu výjimečné. Prakticky veškerá spotřeba elektřiny je nasycena za pomoci vodních elektráren. Přitom má země obrovské zkušenosti s těžbou ropy v přímořských oblastech. Všechno tohle může zúročit v novém projektu Turbine City. Jde o gigantickou pobřežní větrnou farmu fungující zároveň jako město. pokračování…
Norsko je třetím největším vývozcem ropy na světě. Jde o zemi s nejvyšší produktivitou, zásobami minerálů, zemního plynu, dřeva i ryb. Po ekonomické stránce jde o jednu z nejvyspělejších zemí světa. V roce 2009 bylo Norsko vyhlášeno jako nejlepší země, ve které je možné žít.
Pohádka! A teď tam chtějí vybudovat i pohádkové stavby. Společnost on office hodlá využít místního počasí, geografie, zdrojů i technologií a vybudovat obrovské „město turbín“.
Související články:
» První osmotická elektrárna na světě spuštěna v Norsku
» Norsko hledá úložiště pro oxid uhličitý pod mořem
Mělo by jít o větrnou farmu vybavenou 49 turbínami s výkonem 8 MW a celkovém výkonu 392 MW. To by stačilo k zásobování energií 120 000 domácností. Ale je tu ještě něco.
Vzhledem k tomu, že by byly využity gigantické 8MW větrné turbíny, vznikl by uvnitř obytný prostor. Ten by bylo možné využít jako byty, kanceláře, nákupní zóny, nebo třeba hotel.
on office považuje svůj projekt zároveň za zajímavou turistickou atrakci, která by do země přitáhla další cestovatele. Podobně, jako ve Spojených státech přitahuje třeba Empire State Building, Eiffelova věž v Paříži ve Francii a podobně.
miluju tě
Zaujímavé, ale strašné.
omlouvám se, to bylo k jinému článku, popletl jsem si taby – klidně smažte, děkuji
Na ekopanely.cz jsou v nabídce slaměné bloky (alespoň myslím, že je to sláma). Já myslel, že je to vlastně normální stavební materiál běžně užívaný pro dřevostavby. A ono ne?
to ti nevěřim