Emise Británie klesly o 8,7%, kvůli ekonomické krizi

Britský deník The Guardian informuje, že podle vládních odhad se v roce 2009 snížily emise o 8,7 %. Důvodem byla snížená a snížená spotřeba . Prapůvodním důvodem je ale tzv. „„.  

graf podílu jednotlivých regionů na globálních emisích CO2


Záznamy o celkových emisích, které vypouští, se začaly pořizovat teprve v roce 1990. Británie si přitom předsevzala, že do roku sníží své emise o 35% proti stavu v roce 1990.

Tento úkol nyní vypadá o mnoho jednodušeji. Už dnes má Británie splněny cíle pro rok 2016, ovšem pouze za předpokladu, že emise zůstanou na úrovni roku 2009.

Což, logicky, nemůže nikdo soudný očekávat. Ekonomické oživení s sebou nutně přináší i zvýšení emisí – vyšší výrobu , rozvoj , častější letání letadlem nebo cestování .

Toho si jsou naštěstí vědomi i britší legislativci. A proto už teď pilně pracují mimo jiné na reformě trhu s elektrickou energií, která by měla přinést větší podporu .

Dále připravují tzv. zelenou banku a další legislativní opatření směřující k celkovému snížení emisí. Jde např. o podporu a další opatření směřující k .

Např. britské dnes vypouštějí v podstatě stejné množství emisí jako před 20 lety. A to i přesto, že uplynulá dvě desetiletí byli majitelé domů nabádáni, aby zateplovali, instalovali dvojitá okna a vyměňovali staré za nové .

Na druhou stranu faktem je, že za 20% vzrostl počet obyvatel, postavil se nespočet nových domů, objevila se záplava nové jako jsou počítače, – a tak z určitého hlediska jde vlastně o úspěch.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Emise Británie klesly o 8,7%, kvůli ekonomické krizi

 • 9. 2. 2011 (19.40)
  Trvalý odkaz

  Když si vzpomenu na okna v malém hotelu v Londýně která nešla pořádně zavřít a po „zavření“ tam byla cca 15mm škvíra, tak se mi chce zvracet.

  Ty okna byly na úrovni pevninské evropy roku 1800. Jednoduchá skla a prohnilé rámy!!!

  V rohu stál přímotop který by, kvůli tomu oknu, v zimě neměl absolutně žádnou šanci ani tu malou místnost vytopit.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *