Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
30. 8. 2010 v rubrice Solární energie

Kalifornské regulační orgány schválily minulý týden spuštění tamní první za dlouhá desetiletí. S výkonem 250 MW je jednou z mnoha obdobných připravovaných typů .   

Za vybudování elektrárny Beacon je zodpovědná společnost NextEra Energy Resources. Žádost o vybudování solární termální elektrárny byla podána už v roce 2008. Celý projekt zabírá 2012 akrů půdy. Komerční spuštění by mělo proběhnout do třetího čtvrtletí 2011.

Už od začátku ale novou v provázejí také problémy. Předně bylo nutné zajistit obrovské množství vody. To je na kraji pouště Mojave poměrně složitá záležitost, a tak stavbu provázely protesty místních. NextEra se nakonec rozhodla využít recyklovanou odpadní vodu z nedalekých komunit.

Ještě dnes ale podle některých zdrojů čelí elektrárna problémům. Především shání odběratele pro svůj proud. Zástupci NextEra ale tvrdí, že se nacházejí ve finálních fázích jednání se zájemci o odkup vyrobené energie. V samotné pak na spuštění čeká ještě několik podobných projektů .

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz