Podmořský plovoucí mrakodrap – Waterscraper

Magazín eVolo uspořádal další ročník soutěže o návrh nejzajímavějšího . Účastnit se mohli studenti, inženýři, architekti, designéři. Jedním z nich byl také Sarly Adre Bin Sarkum z Malajsie, který přišel s návrhem unikátního podmořského mrakodrapu.  
mrakodrapy H20 podmořský mrakodrap

Mrakodrapy jsou dnes symbolem bohatství, přebytku a luxusu nejen měst, ale celých národů. Z hlediska šetrnosti k jde o rozporuplné – na jednu stranu rostou do výšky místo do šířky, nezabírají cennou půdu. Na druhou stranu spotřebují obrovské množství energie při stavbě i samotném provozu.

Sarly Adre Bin Sarkum přichází s revolučním nápadem vodního mrakodrapu, který nazval hO2. Jde o zcela autonomní plovoucí budovu, která je nejen po energetické stránce plně soběstačná.

mrakodrapy water skyscraper

Energii vyrábí z vln, větru, proudu, slunce, biologického materiálů – prostě všemi dostupnými prostředky. se v unikátním mořském příbytku pro tisíce lidí pěstují ve speciálních farmách.

Mrakodrapy hO2 jsou místem k žití, práci i zábavě. Na vrcholku mrakodrapu, který pluje nad hladinou, se nachází malý les, jakási oáza klidu.

Evolo.us
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.