Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
8. 10. 2010 v rubrice Architektura

Tradiční hřbitovy v Indii zabírají v rostoucích metropolích cenný prostor. Nic na tom, že u Gangy neustále plápolají ohně pohřebišť a popel spálených pluje po proudu. Architekti proto přišli s unikátním projektem vertikálního pohřebiště v podobě gigantického .  
mrakodrapy - Moksha Tower

je největší demokratickou zemí světa, ve které spolu koexistují snad všechna světová náboženství. V samotné Bombaji to jsou čtyři hlavní náboženství – hinduismus, křesťanství, islám a zoroastrianismus. Pro všechna tato vyznání je nová věž Moksha Tower určena.

Věž by měla zajišťovat kompletní pohřební služby pro všechny zmíněné kultury. Zároveň by se měla stát symbolickou spojnicí nebes a země a zároveň všechny náboženství. Pro muslimy a křesťany nabídne prostory pro pohřby a místo pro pohřbení, pro hinduisty zařízení pro kremaci a řeku pro popel. Pro vyznavače zoroastrianismu je na vrcholu věže umístěna tichá místnost.

mrakodrapy - Moksha Tower

Místo, které vznikne v Bombaji díky novému hřibotvu má být využito pro rekreační objekty, parky a další městskou zeleň, které se dnes městu nedostává.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz