Česká firma uvádí nanočističku vzduchu

České jdou do světa. Zákazníci si již dnes mohou koupit, v síti prodejen společností Panter Color pokrývajících a COLORLAK SK na , vysoce účinnou čističku vzduchu založenou na využití . Nanočistička může pomoci v prostorech, kde je instalována, výrazně snížit riziko přenosu kapénkových nákaz včetně nových mutací chřipkových virů. Efektivně také dokáže ve vzduchu snižovat koncentraci ostatních zdraví škodlivých nebo zapáchajících organických látek a alergenů, včetně exhalací produkovaných automobilovou dopravou a průmyslem.  
nanotechnologie - COLORLAK - nanočistička vzduchu Advanced Materials

Za 24 hodin je schopna odstranit ze vzduchu místnosti 95% škodlivin. Novinku, která nemá na světovém trhu konkurenci, vyvinula, patentovala a začala na trh uvádět pod ochrannou známkou FN® společnost (AMJTJ). Výrobu a prodej v a ve Slovenské republice přebírá od 1. října 2010 exkluzivně společnost COLORLAK a.s. v rámci licenční dohody uzavřené mezi oběmi firmami v květnu tohoto roku.

„Nanočistička“ funguje účinně, spolehlivě a s minimálními náklady na základě zcela odlišných principů, než je tomu u klasických čističek vzduchu, které jsou dostupné na trhu. Její „pohon“ obstarává nebo umělý zdroj ultrafialového světla (UV) o zdraví neškodné vlnové délce 340 – 370 nm. Čističku tvoří ultratenká vrstvička o síle přibližně 5 μm na povrchu stěny (1/20 tloušťky lidského vlasu). V ní jsou obsaženy fotoaktivní částice TiO2, které jsou pevně uchyceny ve vysoce porózní struktuře z minerálních látek.

Čištění zajišťuje fyzikálně chemický proces – fotokatalýza. Při něm se vlivem působení UV záření aktivují nanočástice TiO2, usazené v porózní struktuře vrstvy. Jakmile se mikroskopická částice organického původu (molekula, vir, bakterie, spóra atp.) dotkne aktivovaných nanočástic TiO2, dojde k její reakci se vzdušným kyslíkem. Při ní se organická látka rozloží primárně na molekuly vody a kysličníku uhličitého. Dopadem další dávky UV záření se okamžitě opět aktivují a proces se může prakticky neomezeně opakovat.

Výhodou „nanočističky“ je její snadná instalace, prakticky nulové provozní náklady a vysoká účinnost, absolutní nehlučnost a dlouhodobá životnost. „Nanočistička“ se dodáva ve formě speciálního sanačního nátěru, který COLORLAK začíná prodávat na českém a slovenském trhu pod názvem AKTIVNÍ NANOSTĚNA a ochrannou známkou FN®. Nanotechnologická novinka přitahuje zájem odběratelů prakticky z celého světa. Společnost Advanced Materials-JTJ jedná v současné době o prodejních a výrobních licencích se zájemci ze zemí , i . Kromě českého a slovenského trhu si v současnosti mohou zákazníci koupit sanační suspenze FN® také například v Polsku, na nebo v Jihoafrické republice.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

4 komentáře: „Česká firma uvádí nanočističku vzduchu

 • 19. 9. 2014 (12.53)
  Trvalý odkaz

  Na přírodu si člověk musí zvyknout! Ničením spór, virů a bakterií si nepomůžeme.

  Reagovat
 • 3. 3. 2012 (17.23)
  Trvalý odkaz

  a potom, kdyz uz tak nad tim uvazuji, dal by se ten nano nater pouzit i v kuchyni, hlavne u sporaku, kde jsou mastne vypary, ktere se lepi na vsechno co je v dosahu, bude aktivni i potom? A co takhle pouzit nanonater na kuchynskou linku (pracovni desku) kde se pracuje s potravinami a porad dokola se linka omyva (bude aktivni i po tolika otirani houbickou?), atd – to uz bych chtela moc, ze. Co takhle nanonater okolo elektroniky (u televize, pc). Je ten nanonater otestovan ve vsech mistech lidskeho pusobeni? Skoda, ze mi nikdo neodpovi, kdyz, tak az v pristim stoleti opet (ted prehanim, ale do pul roka to nebude, a pak zapomenu ze jsem nekde neco psala). Tak se mejte.

  Reagovat
 • 3. 3. 2012 (16.38)
  Trvalý odkaz

  me by uz zajimali zkusenosti lidi, kde je nejaka aktivni diskuse lidi, co s tim maji zkusenosti. Rozhoduju se mezi nanostenou a nebo cistickou vzduchu. Nejen zneskodnit mikroorganismy, ale i respiracni prach (jak ze silnice tak i z vysavace – mnohe vysavace sbiraji pouze jen drobky ale druhou stranou vypousti prave ten resp. prach) a to zrejme nanostena nedokaze. A proc uz se s tim nenatiraji fasady budou, kdyz je to takovy zazrak.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *