Česká firma uvádí nanočističku vzduchu

České jdou do světa. Zákazníci si již dnes mohou koupit, v síti prodejen společností Panter Color pokrývajících a COLORLAK SK na , vysoce účinnou čističku vzduchu založenou na využití . Nanočistička může pomoci v prostorech, kde je instalována, výrazně snížit riziko přenosu kapénkových nákaz včetně nových mutací chřipkových virů. Efektivně také dokáže ve vzduchu snižovat koncentraci ostatních zdraví škodlivých nebo zapáchajících organických látek a alergenů, včetně exhalací produkovaných automobilovou dopravou a průmyslem.  
nanotechnologie - COLORLAK - nanočistička vzduchu Advanced Materials

Za 24 hodin je schopna odstranit ze vzduchu místnosti 95% škodlivin. Novinku, která nemá na světovém trhu konkurenci, vyvinula, patentovala a začala na trh uvádět pod ochrannou známkou FN® společnost (AMJTJ). Výrobu a prodej v a ve Slovenské republice přebírá od 1. října 2010 exkluzivně společnost COLORLAK a.s. v rámci licenční dohody uzavřené mezi oběmi firmami v květnu tohoto roku.

„Nanočistička“ funguje účinně, spolehlivě a s minimálními náklady na základě zcela odlišných principů, než je tomu u klasických čističek vzduchu, které jsou dostupné na trhu. Její „pohon“ obstarává nebo umělý zdroj ultrafialového světla (UV) o zdraví neškodné vlnové délce 340 – 370 nm. Čističku tvoří ultratenká vrstvička o síle přibližně 5 μm na povrchu stěny (1/20 tloušťky lidského vlasu). V ní jsou obsaženy fotoaktivní částice TiO2, které jsou pevně uchyceny ve vysoce porózní struktuře z minerálních látek.

Čištění zajišťuje fyzikálně chemický proces – fotokatalýza. Při něm se vlivem působení UV záření aktivují nanočástice TiO2, usazené v porózní struktuře vrstvy. Jakmile se mikroskopická částice organického původu (molekula, vir, bakterie, spóra atp.) dotkne aktivovaných nanočástic TiO2, dojde k její reakci se vzdušným kyslíkem. Při ní se organická látka rozloží primárně na molekuly vody a kysličníku uhličitého. Dopadem další dávky UV záření se okamžitě opět aktivují a proces se může prakticky neomezeně opakovat.

Výhodou „nanočističky“ je její snadná instalace, prakticky nulové provozní náklady a vysoká účinnost, absolutní nehlučnost a dlouhodobá životnost. „Nanočistička“ se dodáva ve formě speciálního sanačního nátěru, který COLORLAK začíná prodávat na českém a slovenském trhu pod názvem AKTIVNÍ NANOSTĚNA a ochrannou známkou FN®. Nanotechnologická novinka přitahuje zájem odběratelů prakticky z celého světa. Společnost Advanced Materials-JTJ jedná v současné době o prodejních a výrobních licencích se zájemci ze zemí , i . Kromě českého a slovenského trhu si v současnosti mohou zákazníci koupit sanační suspenze FN® také například v Polsku, na nebo v Jihoafrické republice.

tisková zpráva
Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.