Vyšší stožáry pro větrné turbíny umožní zvýšit výrobu elektřiny

Společnost představila vyšší stožáry pro svou produktovou řadu pevninských . Nové stožáry umožňují dosáhnout většího množství vyrobené elektrické energie a otevírají nové možnosti umístění .  
větrné elektrárny GE vyšší stožáry pro větrné turbíny

Stožáry budou zpočátku nabízeny pro 2,5 MW sérii společnosti GE včetně nové větrné turbíny 2,75-103. Nově dostupné stožáry umožňují umístit rotory do výšky přesahující 130 metrů.

„Neustále se snažíme zvyšovat hodnotu našich produktů pro zákazníky. Vyšší stožár, na nějž bude možné umístit i novou větrnou turbínu 2,75-103 představuje další krok ve vývoji nabízených produktů,“ uvedl Stephan Ritter, generální ředitel divize GE Renewable Energy Europe.

„Díky vyšším stožárům přibude lokalit vhodných pro výstavbu větrných elektráren. Větší výška rovněž představuje pro zákazníky vyšší hodnotu vzhledem k vyšším rychlostem větru a mírnějšímu negativnímu vlivu turbulencí a v důsledku také větší množství ročně vyrobené elektřiny,“ dodal Ritter.

Robustní hybridní konstrukce stožáru je vyrobena z kombinace ocelového tubusu a prefabrikovaného betonu. Konstrukce se vyznačuje vysokou hodnotou pro zákazníka a pokročilými technologiemi, zároveň snižuje množství logistických obtíží.

Nový stožár je obzvláště vhodný pro hustě zalesněné oblasti a svahy, kde se hojně vyskytují silné turbulence. Díky vyšším stožárům je možné stavět v dříve nevhodných lokalitách

Klíčovými trhy pro nové vyšší stožáry pro věrné turbíny společnosti GE budou zpočátku , Skandinávie, , a .

tisková zpráva, foto: GE

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Vyšší stožáry pro větrné turbíny umožní zvýšit výrobu elektřiny

  • 27. 2. 2017 (6.51)
    Trvalý odkaz

    ,” some of those folks just don’t get it! That argument at a city council meeting, or that intolerant comment made at a school board meeting, turns into violence in the ne8&hborhoodg#i221;. Lets continue to lead by example! Peace

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *