Sulfurcell – solární panely jako obklady

Klasické solární panely se prozatím hodí spíše na střechy, větší zahrady nebo do polí jakožto velké solární elektrárny. Začínají se ale také objevovat řešení, která se solárním panelem počítají jako s architektonickým prvkem. Sulfurcell z Německa takové solární panely vyrábí. pokračování…solární panely - Sulfurcell - Ferdinand Braun

Tenké solární panely Sulfurcell využívají tenkovrstvých solárních článků vyrobených pokročilou technologií polovodičů CIS. Celkem se v jednom modulu nachází 82 takových proužků. Modul je pak chráněn tvrzeným sklem. I přesto je několikrát tenčí než běžný solární panel.

Aby byl solární „obklad“ co nejúčinnější, obsahují ventilaci a mají drenážní kanálky, kterými může proudit dešťová voda a ochlazovat modul. Tím se zvyšuje jeho účinnost. Moduly vyžadují žádnou další podpůrnou konstrukci, lze je použít tak jak jsou.

solární panely - Sulfurcell

Pro výrobu modulů se využívá méně materiálu, než je běžné u podobných typů. Namísto stříbra totiž firma Sulfurcell využívá indium. Tím se snižují materiálové, energetické, a tedy i výrobní náklady.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *