Americká firma zpracovává komunální odpad na palivo

Společnost Green Power má technologii s jejíž pomocí dokáže proměnit na palivo nebo . Ze 100 tun odpadu vyrobí ve svém zařízení až 45 424 litrů nafty za cenu 3,50 Kč za litr. Jednou z hlavních výhod je tedy tedy cena, ale i lokální produkce paliva.  
recyklace - Green Power továrna

„Kdybychom přísun našeho komunálního odpadu dokázali proměnit v palivo, nebylo by potřeba dovážet žádnou zahraniční ropu,“ komentuje obnovení činnosti své společnosti Green Power její šéf Michael Spitzauer.

Přesně před rokem se totiž dostala do potíží v domácím státě . Tamní firmu obvinilo, že její výrobní procedury neodpovídají zákonům o ochraně ovzduší. Problém byl však nakonec vyřešen letos v září a Green Power tak může opět začít podnikat. Green Power má údajně uzavřeny zakázky za 2 mld. dolarů.

Řada zemí už vyjádřila zájem o vybudování zařízení pro . Je to například , Vietnam, , Slovinsko a kterási země z Jižní Ameriky. V Jižní Americe se má jeden závod rozběhnout už v dubnu 2011. V samotých se zatím výstavba nechystá, ačkoliv zájemců je mnoho. Že by stále problémy s regulačními orgány?

Proces s jehož pomocí se organické i anorganické odpady mění v palivo a posléze i nazývá firma „katalytická depolymerizace“. Ta údajně spočívá v tom, že pevný odpad i organický materiál jsou narušeny na molekulární úrovni. Polymery s dlouhými řetězci (plasty, organický materiál jako je dřevo) jsou pak chemicky upraveny na uhlovodíky s krátkým řetězcem, a to bez spalování – v anaerobním prostředí, vystaveny pouze inertním plynům jako je dusík.

PESN

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

8 komentářů: „Americká firma zpracovává komunální odpad na palivo

 • 8. 10. 2012 (21.15)
  Trvalý odkaz

  Rudlo mohu také požádat o kontakt na Vaši společnost?

  Reagovat
 • 22. 5. 2012 (9.12)
  Trvalý odkaz

  Dle toho komínů na obrazku soudím ze se jedna o pyrolitickou depolymerizaci… Ta probíhá při teplotách přesahujících 400 stupňů. Důsledkem je uvolňování dioxinů a furanu. Další otazkou je co s těžkými kovy které jsou v některých odpadech obsazeny. Šetrném řešením je depolymerizace do 300 stupňů. Ta již existuje a naše spolecnost tento rok zahajuje sériovou výrobu těchto zařízení

  Reagovat
  • 1. 3. 2015 (11.08)
   Trvalý odkaz

   dobrý den možem požiadat o kontakt na Vasu firmu.
   Ďakujem.
   Jano

   Reagovat
 • 28. 11. 2010 (23.02)
  Trvalý odkaz

  Pro ty, co to nechápou je to obří papiňák který za vysokého tlaku a teploty roztaví vše až na základní suroviny,které podle hustoty pak odstředivě odděluje.

  Reagovat
 • 24. 11. 2010 (17.28)
  Trvalý odkaz

  Mohli rovno napisat, ze to daju zozrat nejakym zmutovanym bakteriam a tie potom vykalaju ropu. Nemuseli vymyslat nezmyselne nazvy, ako „katalyticka depolymerizace“.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *