Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
24. 11. 2010 v rubrice energie

Společnost Green Power má technologii s jejíž pomocí dokáže proměnit na palivo nebo . Ze 100 tun odpadu vyrobí ve svém zařízení až 45 424 litrů nafty za cenu 3,50 Kč za litr. Jednou z hlavních výhod je tedy tedy cena, ale i lokální produkce paliva.  
recyklace - Green Power továrna

„Kdybychom přísun našeho komunálního odpadu dokázali proměnit v palivo, nebylo by potřeba dovážet žádnou zahraniční ropu,“ komentuje obnovení činnosti své společnosti Green Power její šéf Michael Spitzauer.

Přesně před rokem se totiž dostala do potíží v domácím státě . Tamní firmu obvinilo, že její výrobní procedury neodpovídají zákonům o ochraně ovzduší. Problém byl však nakonec vyřešen letos v září a Green Power tak může opět začít podnikat. Green Power má údajně uzavřeny zakázky za 2 mld. dolarů.

Řada zemí už vyjádřila zájem o vybudování zařízení pro . Je to například , Vietnam, , Slovinsko a kterási země z Jižní Ameriky. V Jižní Americe se má jeden závod rozběhnout už v dubnu 2011. V samotých se zatím výstavba nechystá, ačkoliv zájemců je mnoho. Že by stále problémy s regulačními orgány?

Proces s jehož pomocí se organické i anorganické odpady mění v palivo a posléze i nazývá firma „katalytická depolymerizace“. Ta údajně spočívá v tom, že pevný odpad i organický materiál jsou narušeny na molekulární úrovni. Polymery s dlouhými řetězci (plasty, organický materiál jako je dřevo) jsou pak chemicky upraveny na uhlovodíky s krátkým řetězcem, a to bez spalování – v anaerobním prostředí, vystaveny pouze inertním plynům jako je dusík.

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. Jan:

  Ještě email ;0) jenda.p@seznam.cz

 2. Jan:

  Rudlo mohu také požádat o kontakt na Vaši společnost?

 3. Nimbis:

  Rudlo napiš mi prosím kontakt na Vaši společnost.Zajímaly by mi podrobnosti ohledně toho zařízení.díky
  nimbis@seznam.cz

 4. Rudla:

  Dle toho komínů na obrazku soudím ze se jedna o pyrolitickou depolymerizaci… Ta probíhá při teplotách přesahujících 400 stupňů. Důsledkem je uvolňování dioxinů a furanu. Další otazkou je co s těžkými kovy které jsou v některých odpadech obsazeny. Šetrném řešením je depolymerizace do 300 stupňů. Ta již existuje a naše spolecnost tento rok zahajuje sériovou výrobu těchto zařízení

 5. tereza:

  myslíte, že by se tento projekt vyplatil i v čr?

 6. Anonym:

  Pro ty, co to nechápou je to obří papiňák který za vysokého tlaku a teploty roztaví vše až na základní suroviny,které podle hustoty pak odstředivě odděluje.

 7. Fanda:

  Mohli rovno napisat, ze to daju zozrat nejakym zmutovanym bakteriam a tie potom vykalaju ropu. Nemuseli vymyslat nezmyselne nazvy, ako „katalyticka depolymerizace“.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz