Solární články s účinností 39,2%

Vědcům se již v laboratorních podmínkách podařilo vytvořit s účinností 40%. Avšak průměrný výkon komerčně vyráběných a prodávaných solárních článků je dnes pod 20%. To chce změnit firma Spectrolab. Chystá spustit masovou výrobu solárních článku s účinnosti 39,2 %.  
Vědecký pracovník firmy Spectrolab

Firma Spectrolab, která je dceřinou firmou společnosti , se specializuje na vývoj a výrobu solárních článku pro potřeby .

Této firmě se již v roce 2006 podařilo sestrojit a otestovat vysoce účinný vícevrstvý solární článek, který pomocí dosáhl účinnosti přes 40%. Tento úspěch se podařilo zopakovat minulý rok, kdy firma Spectrolab ustanovila nový světový rekord v hodnotou 41,6%.

Firma by ráda tento úspěch zhodnotila v nové řadě solárních článku nazvaných C3MJ+. Články budou mít účinnost zmiňovaných 39,2% a budou určeny primárně pro kosmický průmysl. Touto novou řadou by firma ráda udržela svůj tržní podíl v této oblasti, který dnes dosahuje 60%. Její články nejenže využívá většina , ale také mezinárodní vesmírná stanice ISS.

Na konec informace, která asi zaujme naše čtenáře nejvíce. Firma Spectrolab chce využít své poznatky z výsoce účinných solárních článku a přenést tuto z kosmu na zem.

Proto již od ledna 2011 budou údajně i pro běžné komerční uživatele k dostání vysoce účinné solární panely založené na této technologii. Avšak ani tehdy nechce firma Spectrolab usnout na vavřínech. Již v příštím roce chce spustit masovou výrobu solárních článku o rovných 40%.

Sdílet: