Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
18. 2. 2008 v rubrice Solární energie

Produkuju Padlá Madonna s velkými balónky ze seriálu Haló, Haló elektřinu? Neprodukuje. Ale balónky americké společnosti Cool Earth Solar z prosluněné ano. jsou pořd ještě velmi drahé. Kdekdo proto hledá způsoby, jak náklady na získávání snížit. A Cool Earth Solar přišla s nápadem na solární balónky.

Solární energie - solární balónky

Princip je jednoduchý: plastické balónky fungují jako zrcadlo, které nasměruje do klasického malého co největší množství světla. Odrazová strana balónků je vyrobena z mylaru, materiálu využívaného mimo jiné pro balení potravin. Problém je, že solární balónky Padlé Madonny nelze umístit například na střechu nebo ve městech. Cool Earth proto plánuje zavádět je především na farmách. První pole solárních balónků má Cool Earth financovat z vlastní kapsy (nedávno obdržela od investiční společnosti 20 milionů dolarů). Chce vydělávat na prodeji zpět do sítě za cenu 10 centů na kW. Do roku 2009 chce mít instalovaný výkon 50 MW. Což je na solární balónky slušná hodnota.
Související články:

 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz