Revolutionarium – revoluční místo pro práci i meditaci

Umělec a designér Michael Jantzen navrhnul jedinečný příbytek nazvaný „Revolutionarium“. Nejnovější kreace opět spadá do oblasti zelené architektury, kterou se Jantzen zabývá už dlouho. Koncept „revolucionária“ slouží jako ukázka prefabrikované, modulární, interaktivní umělecké struktury, která má umocňovat kreativitu svých obyvatel.  

Revolutionarium


Revolutionarium je vybudováno ze speciálně ekologicky vypěstovaných dřevěných produktů a dalších zelených materiálů. Stavba má osm metrů v průměru a je vysoká 4,3 m, uvnitř je pak umístěna menší prosklená struktura o průměru 3,7 m. Ta představuje hlavní obytný prostor, resp. může sloužit k práci, meditaci, cvičení jógy nebo jakékoliv jiné činnosti. Kolem ní jsou pak umístěny čtyři dřevěné rolety, které mohou být roztaženy kolem dokola a korigovat tak jak stupeň soukromí, tak především dopadající světlo.

Revolutionarium

Energii celé budově dodává vertikální uprostřed. Pokud je Revolutionarium umístěno v podmínkách, které nepřejí, lze doplnit a získanou energii ukládat na horší časy do baterií v podzemí.

Revolutionarium

Revolutionarium

ecofriend

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *