Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
18. 5. 2009 v rubrice Architektura

Umělec a designér Michael Jantzen navrhnul jedinečný příbytek nazvaný „Revolutionarium“. Nejnovější kreace opět spadá do oblasti zelené architektury, kterou se Jantzen zabývá už dlouho. Koncept „revolucionária“ slouží jako ukázka prefabrikované, modulární, interaktivní umělecké struktury, která má umocňovat kreativitu svých obyvatel.  

Revolutionarium


Revolutionarium je vybudováno ze speciálně ekologicky vypěstovaných dřevěných produktů a dalších zelených materiálů. Stavba má osm metrů v průměru a je vysoká 4,3 m, uvnitř je pak umístěna menší prosklená struktura o průměru 3,7 m. Ta představuje hlavní obytný prostor, resp. může sloužit k práci, meditaci, cvičení jógy nebo jakékoliv jiné činnosti. Kolem ní jsou pak umístěny čtyři dřevěné rolety, které mohou být roztaženy kolem dokola a korigovat tak jak stupeň soukromí, tak především dopadající světlo.

Revolutionarium

Energii celé budově dodává vertikální uprostřed. Pokud je Revolutionarium umístěno v podmínkách, které nepřejí, lze doplnit a získanou energii ukládat na horší časy do baterií v podzemí.

Revolutionarium

Revolutionarium

ecofriend
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz