Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
8. 6. 2010 v rubrice Solární energie

V Itálii vyroste nová solární elektrárna. S výkonem 7,6 MW půjde o (prozatím) největší fotovoltaický systém v zemi. O dodávku solárních panelů se postará Sanyo. pokračování…solární panely - Sanyo

Stavbu solární elektrárny financuje německá Deutsche Bank. Bude se skládat z celkem 32 202 solárních panelů. Dokončení se očekává během září 2010.

Itálie je spolu se Španělskem jednou z nejvhodnějších zemí v Evropě pro stavbu solárních elektráren. Např. společnost SunEdison zde vybudovala v uplynulých měsících už sedm jednomegawattových fotovoltaických elektráren. Chystá stavbu dalších pěti, které budou dokončeny do třetího čtvrtletí letošního roku. Opět v tom má prsty i Německo, které projekty částečně financuje.

Kromě toho má SunEdison také v plánu vybudovat v severovýchodní Itálii poblíž města Rovigo největší solární elektrárnu v Evropě o výkonu 72 MW. Ta by měla stát do konce letošního roku. Největší fotovoltaická elektrárna dnes stojí ve Španělsku (Olmedilla, 60 MW), druhá největší v Německu (Strasskirchen, 50 MW).

zdroj: sustainablebusiness.com, IBTimes
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz