iPhone 4 – je nová hračka Apple dostatečně zelená?

Apple představil čtvrtou generaci svého mobilního telefonu iPhone. Nese si prosté označení iPhone 4. Apple se u něj chlubí mnoha novinkami, mimo jiné i tím jak je ekologický. pokračování…Apple iPhone 4

Faktem je, že nový mobil je zhruba o 24% tenčí než předchozí iPhone 3GS. To znamená tloušťku 9,3 mm. Méně výrobního materiálu znamená i nižší energetickou náročnost výroby. Kromě toho iPhone 4 využívá nerezovou ocel pro základní konstrukci a po obou stranách je obalen speciálním zpevněným sklem.

Související články:

» Nejzelenější elektronika – Nokia, Toshiba, Apple

» Apple se stará o životní prostředí

Přestože je tenčí a lehčí, vydrží běžet déle díky výkonné baterii, která zabírá zdaleka největší prostor uvnitř. Podle Steva Jobse neobsahuje nový iPhone žádné škodlivé látky a je snadno recyklovatelný.

Na otázku z nadpisu, tedy zda je nový iPhone 4 dostatečně zelený, není snadné odpovědět. Jednoznačně je nutné ocenit trvalou a úspěšnou snahu Apple o zmenšování zařízení a snižování jeho spotřeby energie. Stejně tak i absenci jedovatých látek. Nicméně jiní výrobci mobilů (Samsung, Nokia) jdou ještě dál a zkoušejí odvážnější kousky – mobily z recyklovaných materiálů a podobně. Tak proč by to nemohl zkusit i Apple.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *