Londýn otevřel odsolovací stanici na bionaftu

Stále se rozrůstající Londýn musí čelit překvapivým problémům. Obvyklý dojem je ten, že v Británii prakticky neustále prší. Pravda je ovšem ta, že v letech 2005 a 2006 zažívala oblast kolem Londýna vydatná sucha. Ta přispěla k rozhodnutí vybudovat ve východní části města moderní odsolovací zařízení. pokračování…kohoutek - pitná voda - odsolování

Odsolovací stanice Thames Gateway Water Treatment Works bude moct v horkých měsících vyrábět až 140 milionů litrů pitné vody denně. Bude však využívána pouze ve výjimečně suchých měsících. V podstatě půjde o záložní zdroj pitné vody.

Londýn očekává, že do roku 2021 mu přibude dalších 700 000 obyvatel. Ti už by, v případě většího sucha, nemuseli mít bez odsolovací stanice k dispozici dostatek pitné vody. Proto se město rozhodlo vybudovat pro jistotu tento nový záložní zdroj za 270 mil. liber.

Z hlediska obnovitelných zdrojů je zajímavé, že je poháněn dieselovými generátory pracujícími na bionaftu vyráběnou z kuchyňského oleje. Při slavnostním otevření zařízení však navíc šéf firmy Thames Water zodpovědné za jeho vybudování neopomněl zmínit, že jsou třeba nejen nové zdroje, ale také spousta další práce na opravách nekvalitního potrubí a bránění dalším únikům vody.

zdroj: EUInfrastructure

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

2 komentáře: „Londýn otevřel odsolovací stanici na bionaftu

 • 21. 5. 2014 (15.48)
  Trvalý odkaz

  Nedíval jsem se sice na video, ale asi se odsoluje slaná mořská voda než bionafta?

  Reagovat
 • 8. 9. 2010 (16.00)
  Trvalý odkaz

  Videu moc nerozumim (ach ta anglictina). Predpokladam ale, ze se voda nejdrive odsoli a pak jde do klasicke vodarny k cisteni. Je to tak?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *