Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
13. 6. 2011 v rubrice Domy

V dnešní době už není jen věcí dobrého úsudku nebo náklonnosti k přírodě. Z obecného pohledu jde o otázku budoucího přežití. Výhod ručního třídění je mnoho: šetříme naše lesy a přírodní zdroje obecně. Nenecháváme spalovat bezhlavě všechny odpady dohromady, čímž pomáháme kvalitě ovzduší. Navíc dávají naše lidem práci. Jednoduchým způsobem jak třídit bez větších starostí jsou takzvané ekologické koše.  

ekologický odpadkový koš třídění odpadu

obrázek: nakupni-dum-praha.cz

Většina obsahu našich odpadkových košů tvoří . Využít zdroj či produkt opakovaně je přece mnohem jednodušší, než vyrábět něco staro-nového stále dokola. Příkladem může být třeba i takový čístící prostředek na nádobí. Proč kupovat celé balení znovu a znovu, když stačí nová náplň?

Například v  je třídění odpadu naprosto běžnou věcí, kterou zvládne každé malé dítě. Tamní třídírny jsou navíc dokonale vymyšlené a vytřídí vysoké procento odpadu.

například funguje vracení plastových lahví od nápojů. Představa, že bych chodila vracet plastovou láhev od Coca Coly mi nejdříve přišla zvláštní, ale po pár dnech jsem si zvykla. Proti svévolně poházeným se Holandsko chrání například i tím, že na hudebních festivalech se vykupují plastové kelímky. Podobná praxe už začíná být běžná i na vybraných českých festivalech.

Jednoduchým způsobem jak třídit bez větších starostí jsou takzvané ekologické koše, které v sobě navíc nesou i hygienické prvky. Koše mají čidla, které při přiblížení sepnou spínač a tím otevřou poklopy nádoby. Koše jsou složeny s různých oddělených nádob a označeny například nápisem nebo barvou.

Po naplnění některé části koše ji jednoduše vyjmete a odnesete do příslušného kontejneru. Koše jsou vyrobeny v moderním stylu, takže kromě šetření přírody získáte i elegantní a zajímavý doplněk do , což se o obyčejných odpadkových koších dá říci jen zřídkakdy.

 Helena Dvořáčková
Diskuse
 1. David:

  Ty bezdotykové koše žerou 4 D monočlánky! To už jste vážně tak leniví šlápnout na pedál?

 2. Jaryn:

  Čidla, baterky….dovezené z Číny….rozumím, ale i tak je to pokrok kupředu v rámci ekologie, radši třídit než netřídit. Já mám koš na tříděný odpad, dokonce bezdotykový a myslím, že to má smysl, koupil jsem ho viz odkaz níže…..

  http://www.bezdoteku.cz/odpadkove-kose

 3. Tomáš:

  Ekologický? Čidlá, baterky, dovezené pravdepodobne z Číny…toto ekologické naozaj nieje, je to len ekovlna ( ekonomickoekologická ) ako zarobiť na snahe ekologizovať domácnosť. Radšej si dať vyrobiť u miestneho majstra tri škatule z miestneho dreva a je to…

 4. Anonym:

  Až na to, že koš s fotografie je uváděn jako Ekologický campingový odpadkový koš, což doma asi nebude ten nejpěknější doplněk interiéru.

  http://www.nakupni-dum-praha.cz/katalog/produkt/ekologicky-campingovy-odpadkovy-kos-3-oddil-2399-t-131032

 5. Anonym:

  Tak to je zajímavé.To si musíme pořídit.Díky za tip:)

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz