Pořiďte si ekologický odpadkový koš

V dnešní době už není jen věcí dobrého úsudku nebo náklonnosti k přírodě. Z obecného pohledu jde o otázku budoucího přežití. Výhod ručního třídění je mnoho: šetříme naše lesy a přírodní zdroje obecně. Nenecháváme spalovat bezhlavě všechny odpady dohromady, čímž pomáháme kvalitě ovzduší. Navíc dávají naše lidem práci. Jednoduchým způsobem jak třídit bez větších starostí jsou takzvané ekologické koše.  

ekologický odpadkový koš třídění odpadu

obrázek: nakupni-dum-praha.cz

Většina obsahu našich odpadkových košů tvoří . Využít zdroj či produkt opakovaně je přece mnohem jednodušší, než vyrábět něco staro-nového stále dokola. Příkladem může být třeba i takový čístící prostředek na nádobí. Proč kupovat celé balení znovu a znovu, když stačí nová náplň?

Například v  je třídění odpadu naprosto běžnou věcí, kterou zvládne každé malé dítě. Tamní třídírny jsou navíc dokonale vymyšlené a vytřídí vysoké procento odpadu.

například funguje vracení plastových lahví od nápojů. Představa, že bych chodila vracet plastovou láhev od Coca Coly mi nejdříve přišla zvláštní, ale po pár dnech jsem si zvykla. Proti svévolně poházeným se Holandsko chrání například i tím, že na hudebních festivalech se vykupují plastové kelímky. Podobná praxe už začíná být běžná i na vybraných českých festivalech.

Jednoduchým způsobem jak třídit bez větších starostí jsou takzvané ekologické koše, které v sobě navíc nesou i hygienické prvky. Koše mají čidla, které při přiblížení sepnou spínač a tím otevřou poklopy nádoby. Koše jsou složeny s různých oddělených nádob a označeny například nápisem nebo barvou.

Po naplnění některé části koše ji jednoduše vyjmete a odnesete do příslušného kontejneru. Koše jsou vyrobeny v moderním stylu, takže kromě šetření přírody získáte i elegantní a zajímavý doplněk do , což se o obyčejných odpadkových koších dá říci jen zřídkakdy.

5 komentářů: „Pořiďte si ekologický odpadkový koš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *