Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
24. 3. 2009 v rubrice Životní prostředí

Panasonic - domácí přístroj pro výrobu kompostuSpolečnost představila v domácí elektronický přístroj MS-N53 pro výrobu kompostu. Dokáže proměnit organické zbytky z vaší večeře, snídaně nebo oběda na užitečný kompost během několika hodin. Prodávat se začne koncem dubna za v přepočtu 881 dolarů, tedy úctyhodných asi 17 000 Kč. Stroj využívá k přeměně organických látek platino-palladiový katalyzátor a můžete si navíc zvolit, zda chcete vhlčí nebo sušší kompost. Škoda, že tak drahá hračka dokáže zpracovat na jedno „žvýknutí“ maximálně dva kilogramy odpadu – rozměry jsou 268×365×550mm. jistě přišel s dobrým nápadem, ale cena a velikost bohužel masové rozšíření v ani nikde jinde zatím nejspíš nedovolí. Pokud se ale přístroj přeci jen uchytí, je možné, že budoucí generace už přijdou s nižší cenou a větším objemem.

inhabitat
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Jan Světák:

    Skvělý nápad. Už by taky mohl někdo přijít s ekologickým přístupem k domácímu odpadu. Jen si vemte, kolik potravinových odpadků končí třeba na sídlištích v popelnicích. Jenom se tím přiživují krysy. My na vesnici to máme jednodušší, koupíme si kompostér a je vyřešeno (my jsme si pořídili tenhle: http://www.vladeko.cz/uzitkova-zahrada/kompostery/komposter-pulkulaty), všechno se pěkně zrecykluje a použije na zahradu.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz