Nevyhazujto.cz – nepotřebné věci nepatří do popelnice!

Koncem minulého roku byla spuštěna zajímavá nová česká webová služba. Najdete ja na adrese www.nevyhazujto.cz, která zároveň přesně vystihuje její náplň. Cílem webu je zprostředkovat lidem místo kam budou moct vkládat inzeráty na věci, které už nepotřebují – ale místo toho, aby je vyhodili, najdou pro ně nové majitele. Zdarma, za odvoz.  
nevyhazujto.cz

„Inspirací pro založení portálu Nevyhazujto.cz byla jedna garáž na Praze 6,“ píše se na Facebookových stránkách webu. Garáž plná starých a nepotřebných věcí, které ale mohou pro někoho být pokladem.

Věci, které chce jeden vyhodit, se můžou druhému hodit. Nevyhazujme to, co může někdo jiný využít. Darujme to za odvoz. Ušetřeme sobě práci, druhému peníze a přírodě energii. 

Docela nedávno byl web nevyhazujto.cz rozšířen také na slovenské okresy, takže inzerovat mohou také zájemci o „zbavení se“ nepotřebných věcí ze Slovenska.

Portál Nevyhazujto.cz je samozřejmě možné používat zdarma. Je však třeba se registrovat. Nepotřebné věci je možné dělit do mnoha různých přehledných kategorií, např. , počítače, dům a zahrada a podobně.

Nevyhazujto není bazar, všechno zboží tedy musí být nabízeno zdarma/za odvoz s vyjímkou výměny něco za něco, respektive něco za čokoládu, láhev vína, apod.

Sdílet:

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.