Reggie Watts volá po čistém internetu

Známý americký muzikant a bavič Reggie Watts (shodou okolností Američan narozený v Německu) aktuálně vytvořil pro Greenpeace sérii klipů, ve kterých volá po tom, aby internetové společnosti začaly více využívat obnovitelné zdroje energie.

GreenPeace a Reggie Watts volají: chceme internet postavený na obnovitelných zdrojích energie!
GreenPeace a Reggie Watts volají: chceme internet postavený na obnovitelných zdrojích energie!

Celkem čtyři klipy s Reggie Wattsem v hlavní roli vyzývají uživatele, aby začali tlačit na internetové společnosti. Internet jako takový by pochopitelně nemohl fungovat bez elektřiny. A tato elektřina většinou stále pochází z fosilních zdrojů.

Cílem nové kampaně GreenPeace je přinutit internetové společnosti, aby začaly více využívat elektřinu z obnovitelných zdrojů energie. Některé už tak činí. Například Apple buduje velké solární elektrány, kterými napájí svá datová centra. Pozadu nezůstává ani Google.

GreenPeace

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Jeden myslel na “Reggie Watts volá po čistém internetu

 • 29. 8. 2014 (18.20)
  Trvalý odkaz

  Tak internet jenom na OZE je dost nepravděpodobný, u velkých datovách center, nebo i o něco menších se běžně dodržuje kritérium N-1 pro elektřinu a pro připojení k internetu i N-2. Proto by musela taková datová centra napájená hlavně z OZE mít ještě stejně klasickou přípojku a případně velkou akumulátorovou baterii, která ení bohužel zatím příliš ekoligická pro použité materiály.

  Ani pokud by takovým zdrojem měla být hdyroelktrárna tak kromě velkých nebude mít asi žádná dostatečnou stabilitu v průběhu roku a koncentrace infrastruktrury k těmto velkým dílům by byla zase bezpečnostní problém.

  Není to jednoduché snažit se najít způsoby jak alespoň trochu ozelenit energetiku a celou civilizaci. Pro hlavní komunikační uzly a silně industrializované oblasti, kde je koncentrace těžkého průmyslu, pokud není do pár set km velký zdroj v podobě hydroelektrárny s dostatečnou stabilitou a výkonem, nebo není celá oblast bohatá na menší zdroje s dostatečným výkonem, bude asi stále nejschůdnější nějaká verze jaderné energie, ovšem menší a bezpečnější než současná zařízení, pro oblasti turistické a zemědělské a jin s menšími nároky na energie pak právě budou vhodné obnovitelné zdroje.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *