Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
29. 8. 2014 v rubrice Web

Známý americký muzikant a bavič Reggie Watts (shodou okolností Američan narozený v Německu) aktuálně vytvořil pro Greenpeace sérii klipů, ve kterých volá po tom, aby internetové společnosti začaly více využívat obnovitelné zdroje energie.

GreenPeace a Reggie Watts volají: chceme internet postavený na obnovitelných zdrojích energie!

GreenPeace a Reggie Watts volají: chceme internet postavený na obnovitelných zdrojích energie!

Celkem čtyři klipy s Reggie Wattsem v hlavní roli vyzývají uživatele, aby začali tlačit na internetové společnosti. Internet jako takový by pochopitelně nemohl fungovat bez elektřiny. A tato elektřina většinou stále pochází z fosilních zdrojů.

Cílem nové kampaně GreenPeace je přinutit internetové společnosti, aby začaly více využívat elektřinu z obnovitelných zdrojů energie. Některé už tak činí. Například Apple buduje velké solární elektrány, kterými napájí svá datová centra. Pozadu nezůstává ani Google.

GreenPeace
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
  1. Carlos:

    Tak internet jenom na OZE je dost nepravděpodobný, u velkých datovách center, nebo i o něco menších se běžně dodržuje kritérium N-1 pro elektřinu a pro připojení k internetu i N-2. Proto by musela taková datová centra napájená hlavně z OZE mít ještě stejně klasickou přípojku a případně velkou akumulátorovou baterii, která ení bohužel zatím příliš ekoligická pro použité materiály.

    Ani pokud by takovým zdrojem měla být hdyroelktrárna tak kromě velkých nebude mít asi žádná dostatečnou stabilitu v průběhu roku a koncentrace infrastruktrury k těmto velkým dílům by byla zase bezpečnostní problém.

    Není to jednoduché snažit se najít způsoby jak alespoň trochu ozelenit energetiku a celou civilizaci. Pro hlavní komunikační uzly a silně industrializované oblasti, kde je koncentrace těžkého průmyslu, pokud není do pár set km velký zdroj v podobě hydroelektrárny s dostatečnou stabilitou a výkonem, nebo není celá oblast bohatá na menší zdroje s dostatečným výkonem, bude asi stále nejschůdnější nějaká verze jaderné energie, ovšem menší a bezpečnější než současná zařízení, pro oblasti turistické a zemědělské a jin s menšími nároky na energie pak právě budou vhodné obnovitelné zdroje.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz