Sprchovací systém EcoVéa

Nedostatek bude pravděpodobně jedním z nejpalčivějších problémů, s kterým se bude lidstvo potýkat v budoucnu. , podle mnohých studií, bude nedostatkovým a drahým artiklem, ale také strategickou surovinou. Proto jsou víc než aktuální , které dokážou významně snížit vody. Dnes si představíme jednu z nich. Sprchový systém EcoVéa.  
EcoVéa sprcha

Tento pokrokový sprchový systém od firmy Reveeco dosahuje značných úspor ve spotřebě vody a . Dle údajů výrobce činí úspora vody a energie až 80 %, respektive 70 % oproti standardně řešené sprše. A co je důležité, systém žádným způsobem nezhoršuje kvalitu sprchování.

Při průměrné desetiminutové sprše se spotřeba vody pohybuje okolo 95 litrů. Se sprchou EcoVéa je to pouze 32 litrů (66% úspora vody). Při delší dvacetiminutové sprše ušetříme dokonce až zmiňovaných 80 % vody.

Při takovéto redukci přirozeně klesá spotřeba teplé vody, a tak i množství energie potřebné k jejímu ohřevu. Díky tomu dokáže sprcha EcoVéa ušetřit ročně 10 až 30 procent celkové spotřeby energie v .

EcoVéa ovládač

Klasická čtyřčlenná domácnost, dle údaje výrobce, může ročně ušetřit téměř 100 m3 vody a 3500 kWh . Při průměrné ceně 5 Kč za 1 kWh elektrické energie a 55 Kč za 1 m3 vody lze snadno spočítat úspory, které by mohla česká domácnost dosáhnout.

Avšak nebudeme si nic nalhávat. Uvedené hodnoty úspor jsou vypočítány jako ideální a maximální možné. V reálném světě s největší pravděpodobností takových úspor nedosáhneme.

Přejděme k samotné sprše EcoVéa. Ta funguje na principu jakéhosi uzavřeného cyklu. Voda zachycena sprchovou vanou je analyzována a je-li příliš špinavá, odtéká do odpadu. Pokud je čistá, vrací se zpět do oběhu společně s malým množstvím nové teplé vody. Jednoduché, ale účinné!

Dalším důležitým elementem je elektronický ovladač, který nahrazuje klasický kohoutek. Ovladačem lze precizně nastavit a průtok vody, ale také uložit do paměti parametry (teplota, průtok) pro každého uživatele. Samozřejmostí jsou údaje o teplotě, průtoku a úsporách vody a energie.

Bohužel sprcha EvoVéa se u nás neprodává. Ale kdo ví. Snad již za nedlouho si tento pokročilý systém sprchování budeme moci pořídit i my v .

REVECO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *