Nintendo Wii je nejšetrnější herní konzole do domácnosti

Herní konzole Nintendo Wii spotřebuje pouze šestinu v porovnání se svou konkurencí, tedy konzolemi a . Je tak nejšetrnější domácí herní konzolí na trhu.  
spotřebiče - herní konzole Nintendo Wii PlayStation 3 Xbox 360

Zajímavý výzkum provedl americký Výzkumný institut elektřiny. Výsledná tisková zpráva doufá v to, že zmíněnou informaci si vezmou alespoň někteří američtí spotřebitelé k srdci a zvolí jako dárek tu herní konzoli, která „žere“ méně .

V přímém srovnání Xboxu 360, Wii a PlayStation 3 při hraní stejné (sportovní titul Electronic Arts Madden 2011) se ukázalo, že PS3 spotřebovává 84,8 wattu, pak 87,9 wattu a pouze 13,7 wattu.

Dobrou zprávou je, že nové herní konzole mají výrazně nižší spotřebu energie než jejich starší verze. Například z roku 2007 spotřebuje 150,1 W, tj. téměř o polovinu víc než verze PS3, kterou můžete koupit dnes.

Čím je dáno to, že Wii je zdaleka nejméně náročnou herní konzolí na trhu? Jde především o kvalitu grafiky. Ta je u Nintendo Wii výrazně nižší než u PlayStation 3 a Xboxu 360. Z toho plyne i nižší příkon.

Pokud byste na herní konzoli Wii hráli každý den šest hodin, spotřebovala by vám za rok asi 30 kWh. Při ceně za 1 kWh kolem 5 Kč jsou to tedy provozní náklady asi 150 Kč/rok. V případě PlayStation 3 je to už ale téměř 900 Kč za rok!

Do spotřeby konzolí se samozřejmě nezapočítává spotřeba přidružených spotřebičů, tj. zejména , bez které se domácí konzole neobejdou. V případě nových herních konzolí je to obvykle nebo s vysokým rozlišením.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *