Partnerství Zelená úsporám – šetré spotřebiče pro vaši domácnost

Program Partnerství Zelená úsporám je koncepčním doplněním základního programu , který je zaměřen na v . Partnerství Zelená úsporám je program nedotační, převážně infomační, a zaměřuje se na šetrné domácí .  
Partnerství Zelená úsporám

Stěžejní součástí programu jsou webové stránky www.zelenausporam-partnerstvi.cz. Ty obsahují kromě informací o samotném programu především také databází šetrných domácích spotřebičů. Jde o , mrazničky, pračky, myčky nádobí, a zářivky, vysavače.

Hlavním cílem programu Partnerství Zelená úsporám je poskytnout objektivní informace o možnostech vybrat si energeticky skutečně úsporné spotřebiče a výrobky. Program „Partnerství Zelená úsporám“, který se věnuje elektrospotřebičm, je nedotační a neposkytuje finanční podporu na jejich nákup.

Vybavenost domácností elektrospotřebiči významně ovlivňuje spotřebu . Výrobci na trhu dodávají výrobky, jejichž provozní parametry v mnoha případech znamenají nižší . To všechno jsou podle stránek Partnerství Zelená úsporám důvody, proč usilovat o výběr energeticky úsporného výrobku, pokud zvažujete nákup nového elektrospotřebiče.

Hlavní náplní programu jsou tedy zmíněné stránky. Tam najdete obsáhlý seznam výrobků (aktuálně přes 430), který bude postupně rozšiřován a doplňován o další kategorie. Předpokládá se rovněž případné zpřísňování limitů, pokud se bude nabídka úsporných spotřebičů a výrobků rozšiřovat tak, aby databáze výrobků obsahovala vždy pouze ty nejúspornější, jež jsou dostupné na trhu v .

Kromě webu je součástí Partnerství Zelená úsporám také rozsáhlá informační kampaň v médiích a na veřejných místech, která se bude dále vyvíjet až do roku a možná i dál. Na webu navíc najdete také velmi užitečné informace týkající se jednotlivých spotřebičů a správného zacházení s nimi.

Pamatujte např., že energetická náročnost chladničky či ledničky (tedy to, co spotřebuje během používání) je vyjádřena na energetickém štítku. Chladničku nebo ledničku je nutné správně umístit, a to nejlépe do chladného prostoru. A také pravidelně odstraňovat námrazu.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *