Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
24. 8. 2010 v rubrice Životní prostředí

Miliardy korun, které přitekly do díky prodeji , jsou zužitkovány v programu . Prostředky ale nevydrží věčně, podle šéfa Statního fondu pro životní prostředí pomalu docházejí. Proto vznikne „zelená banka“, která má v rozdmýchat „zelený průmysl“.  

zelená banka - Česká republika - prasátko


Plán odhalil článek magazínu E15.cz. Podle něj se nebo „jeho část“ v průběhu následujících let promění na „zelenou banku“. To znamená, že bude dál poskytovat revolvingové půjčky na různé projekty v oblasti zeleného průmyslu.

Finance by banka měla získávat z plateb za znečištění (kterému by ale možná měla spíš bránit?), příspěvků a dalších zdrojů (Evropské fondy, Evropská investiční banka). Podpory by se naopak měla dočkat zelená hi-tech odvětví, v článku je konkrétně zmíněna . To je tedy hi-tech jako ! Snad nebude mít podobu z po střechu naplněných odpadky, které budou vysypány v hi-tech obcích nedaleko za hranicemi.

Zelená banka České republiky, resp. samotný SFŽP, bude mít údajně do budoucna čtyři hlavní oblasti zájmu: i nadále , „rozhýbání českého zeleného průmyslu“, a aktuálně velmi vděčné „ozdravení krajiny tak, aby lépe zadržovala vodu“. Šlechetné to plány! Bude jistě zajímavé sledovat jakým směrem se po roce 2013, kdy mají prostředky z evropských fondů i prodeje emisních povolenek dojít, celé zelené snažení v ČR zvrtne.

E15.cz
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. otto:

  kdo tu zelenou banku bude dotovat? kdy tu zelenou banku vytunelujou?

 2. Azbi:

  no právě proto, aby se podpořila zaměsnanost a ne aby se dávali dárky v podobě materiálu….
  mimochodem, ten článej je úplně o ničem…!!!

 3. xl:

  Zelená úsporám je pouze zdroj příjmů pro kámoše. Nutí využít služeb, které stavebník normálně nepotřebuje. Proč se neposkytují fin.prostř. i jen na určitý materiál??? např. plastová okna, různé izolace budov, jejichž instalace je primitivní. Občané ČR díky podhodnocené ceně práce jsou chudí, nuceni si ve velkém provádět stavební práce i sami.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz