Knižní tip: Strava a vědomí nakladatelství DharmaGaia

Téma už jako by se přelilo do každodenního života. Nejsou to však pouze pěstované ekologicky, bez zbytečných chemických úprav a doplňků, které jsou dnes v kurzu. Kniha Strava a vědomí od Tomáše Štanzela se zabývá možnostmi jak hodně volenou přírodní stravou ulehčit tělu a harmonizovat své duševní stavy.  
knihy - Strava a vědomí Tomáš Štanzel

Strava složená z celistvých přirozených potravin může ovlivňovat lidskou psychiku. Díky ní se lze vyhnout negativním emocionálním stavům a udržovat optimální zdravotní stav, tedy tělesné, psychické i emocionální zdraví.

Tomáš Štanzel vystudoval chemii na VŠCHT a fotografii na FAMU. Stravou, jakožto podpůrným prostředkem k dosažení tělesného i duševního zdraví, se zabývá přes dvacet let, publikoval na toto téma řadu článků s cílem poukázat na důležitost každodenní volby stravy a současně zpřístupnit problematiku běžným laikům.

Ukázka z knihy:

„Základem stravy jsou celozrnné obiloviny, které dodávají orga­nismu většinu potřebných stavebních látek i energie. Přidá­li se k obilovinám zelenina a ovoce, tělo se zásobí všemi potřebnými minerálními látkami i vitaminy. Doplnění o luštěniny dále zlepší celkové využití výživových látek, takže k nasycení postačí celkově menší množství jídla.“

Kniha je doprovázena zajímavými ilustracemi Šárky Remešové. Kniha má 224 stran a lze ji koupit už za cenu kolem 200 Kč. Ukázková minikniha ke stažení zde (PDF). Knihu lze zakoupit výhodně online.

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

2 komentáře: „Knižní tip: Strava a vědomí nakladatelství DharmaGaia

 • 27. 4. 2012 (9.45)
  Trvalý odkaz

  Pán míchá dohromady různé přístupy – to není syntéza, to je spatlanina

  Reagovat
 • 21. 12. 2010 (0.19)
  Trvalý odkaz

  Hodně dobrá kniha, doporučuju všem, kterým není jejich zdraví a zdraví planety lhostejné.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *