Prototyp nemocnice budoucnosti

Krásná budova kterou vidíte na obrázku níže bude součástí fakultní nemocnice právě budované v dánském Odense . Navrhlo ji studio Henning Larsen Architects. Architekti vytvořili projekt, jehož vlastní umístění, konstrukce a uspořádaní budov mají mít přímý vliv na pohodu a zdraví pacienta. Jak se jejích záměr osvědčí uvidíme v roce 2018, kdy bude celé zařízení uvedeno do provozu.  
“Odenská

Město Odense je se svými 166 tisíci obyvateli třetím největším městem . Leží na ostrově Fyn v Odensském zálivu.

Nemocnice bude stát blízko města v malebné krajině ostrova nedaleko starého . Architektonické řešení propojuje pěšími stezkami areál nemocnice s lesem i okolní krajinou s mnoha jezírky. Pacienti se tak mohou procházet a dostat se do přímého kontaktu s .

Odenská nemocnice

O dostatek vody pro jezera a parky se postará dešťová voda, která bude systematicky zachycována a rozváděna do potřebných míst.

Samotné nemocniční budovy jsou seskupeny blízko sebe v kruhu a jsou obklopeny chodníkem ve tvaru prstence. Na vnější obvod dojdete chodníky, které paprskovitě vybíhají z pomyslného středu areálu. Návštěvnici a pacienti jsou tak nenuceně pobízeni k procházkám po okolní přírodě.

Odenská nemocnice

Budovy jsou navrženy tak, aby co nejlépe využívaly sluneční svit , který blahodárně působí na lidské zdraví a psychiku. Denní světlo bude pronikat dovnitř skrze prosklené střechy a stěny budov.

Architekti s dánského studia říkají: „Četné výzkumné projekty ukázaly, že příroda má pozitivní vliv na zotavení pacientů. Cílem tohoto projektu je vytvořit skutečné léčebné prostředí sloučením všech dostupných poznatků o prostoru, krajině a technologii.“

Inhabitat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *