Festival Evolution: zdravá výživa i chutě z celého světa

Řadu novinek z oblasti bio a zdravé výživy, od základních potravin přes kávu či čokoládu až k využití chuťového a léčebného potenciálu konopí, představí a zároveň nabídne k ochutnání nadcházející Festival Evolution. Ten se uskuteční už 19. až 21. dubna na holešovickém Výstavišti.

Co jsou superpotraviny a co je na nich tak super? Čím prospívají? Jak je poznám? Jedná se výhradně o exotické plodiny nebo je najdeme i v našich zeměpisných šířkách? Čím dál častěji se na poli zdravé výživy setkáváme s novým pojmem - superfoods, nebo také superpotraviny či funkční potraviny. A právě o nich bude přednáška Františka Lomského z Iswari SuperFood.
Co jsou superpotraviny a co je na nich tak super? Čím prospívají? Jak je poznám? Jedná se výhradně o exotické plodiny nebo je najdeme i v našich zeměpisných šířkách? Čím dál častěji se na poli zdravé výživy setkáváme s novým pojmem – superfoods, nebo také superpotraviny či funkční potraviny. A právě o nich bude přednáška Františka Lomského z Iswari SuperFood.

Jeden ze dvou základních bloků doprovodného programu veletrhu Biostyl/Zdraví si vetkl do záhlaví motto: Jsme, co jíme.

Chceme poukázat na to, že kvalitní výživa je jednou z nejlepších investic, kterými můžete dlouhodobě prospět svému zdraví,“ říká k tomu Adéla Tlachačová z Felicius Media, která se stará o doprovodný program Festivalu, a dodává: „Všechny teorie a poučky si budou moci návštěvníci ověřit na řadě ochutnávek i kurzech týkajících se zdaleka nejen biopotravin.

*** VYHRAJTE VSTUPENKU NA FESTIVAL EVOLUTION! Chcete-li získat ZDARMA jednu ze 20 vstupenek na festival Evolution (19.-21.4.2013, Praha), máme pro vás jednoduchý návod: zaregistrujte se do newsletteru magazínu Hybrid.cz (www.hybrid.cz) anebo Ekologické bydlení (www.ekobydleni.eu). Registraci do newsletteru najdete v pravém sloupci každého z magazínů. Ze zaregistrovaných čtenářů vybereme 20, které o výhře emailem informujeme. Vstupenky pak zašleme poštou, případně bude možné si je u nás vyzvednout osobně. ***

Nejednu inspiraci pro chutné a zdravé vaření s elegancí a poutavým vyprávěním o cestách a jídle předvede například kuchař-světoběžník Michal Hromas v cyklu kuchařských show „Ve vlastní šťávě“. V nich nechá diváky nahlédnout pod pokličky nejrůznějších etnických kuchyní světa.

Bude tak důstojnou konkurencí ikoně všech milovníků dobré stravy a kreativního vaření Zdeňku Pohlreichovi. Ten prokáže schopnost vykouzlit ve vegetariánské kuchyni stejné divy, jako když čaruje třeba se steaky. Některé předváděné lahůdky mohou hladoví návštěvníci rovnou i ochutnat ve festivalové restauraci Premium Gourmet Restaurant Evolution.

Jak vybírat kvalitní potraviny

V přednáškách a diskusích nebude chybět tak důležité téma, jako je kvalita potravin a jak je správně vybírat. Návštěvníci se mimo jiné také dozvědí, jaké jsou výhody tepelně neupravované stravy (rawfood), co jsou tzv. superpotraviny či jak si své jídlo sami vypěstovat.

Zájemci dbající o své zdraví budou mít možnost nechat si změřit množství antioxidantů a tuku v těle zdarma a poradit se o vhodné dietě. Někteří z vystavovatelů oboru přírodní medicíny nabídnou také kompletní diagnostiku zdraví a navrhnou i odpovídající léčbu.

Pod hlavičkou Festivalu Evolution proběhne letos hned pět veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Esoterika a Inspirace. Stovky stánků dalších vystavovatelů nabídnou řadu nejnovějších produktů, trendů a služeb z oblasti zdravého životního stylu, osobního růstu, sebepoznání či udržitelného přístupu k životu.

V pestrém doprovodném programu vedle přednášek, seminářů a workshopů zajímavých hostů proběhnou také výstavy, filmová a divadelní představení, ukázky zdravého vaření a cvičení, ochutnávky, na návštěvníky čekají i odpočinkové zóny s kavárnami a čajovnami. Bude připravena i řada aktivit, které jsou vhodné pro rodiče s dětmi.

Z bohaté nabídky vystavovatelů v oblasti zdravé stravy a výživy vyjímáme:

Stánek STOB

PhDr. Iva Málková se již více než 30 let věnuje problematice obezity. V r. 1990 založila sdružení STOB (STop OBezitě), které pořádá kurzy snižování váhy, atraktivní kondiční pobyty v tuzemsku i zahraničí. U stánku se seznámíte s mnoha pomůckami, které usnadňují rozumnou redukci váhy, včetně nové knihy Nakupujeme s rozumem, vaříme s chutí, která bude mít v neděli při přednášce autogramiádu.

Zájemci získají informace o hodnocení jídelníčku pomocí programu Sebekoučink, kdy se každý stane sám sobě výživovým poradcem. Navíc se budou moci ještě zapojit do unikátního projektu STOBu – edukačně zábavné internetové soutěže, která každému zlepší kvalitu života. Cílem je malými drobnými kroky zlepšit stravovací a pohybové návyky, a tím i kvalitu svého života za podpory desítek odborníků, stovek informací a tisíců soutěžících.

Výživová poradkyně na stánku firmy FOODISH

Český dodavatel zdravých potravin FOODISH s.r.o. představí novinku v podobě ochucených kuskusových směsí ARAX, vyrobených ve spolupráci s francouzskými gourmety. Na stánku bude možnost nechat si změřit množství antioxidantů v těle a konzultovat zdravý životní styl a stravování s výživovou poradkyní Kristýnou Kalinovou, známou především z pořadu TESCOMA S chutí.

Zdraví z bylin

„Dědek Kořenář“, Břetislav Nový, patří mezi tradiční vystavovatele. Zájemci mohou vyzkoušet Dědkovy bylinné přípravky nebo konzultovat své problémy se zdravím, perspektivou a životním stylem. B. Nový také představí svou novou knihu Váza živých květin paní Říhové, která obsahuje množství rad na řešení zdravotních i jiných problémů a autorův „kompletní návod pro prevenci rakoviny“.

V sobotu večer proběhne nefalšovaná festivalová tancovačka se společnými etnickými kruhovými tanci z Bretaně, Řecka, Izraele, Arménie i Tibetu a závěrečným Tancem univerzálního míru. V neděli program festivalu skončí závěrečným jam session, v němž vystoupí bubeníci a tanečníci TiDiTaDe, s nimi Hawa a Antonia z Yellow sisters, Ondřej Smeykal s didgeridoo a alikvótní zpěvák Wolfgang Saus.

Veletrhy používají značku FAMILY FRIENDLY, která informuje o tom, která akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Pomoci v orientaci v široké nabídce firem může také brožura FESTIVALOVÝ PRŮVODCE ZDRAVÝM A ALTERNATIVNÍM ŽIVOTEM, ve kterém jsou přehledně do kategorií rozděleny produkty a služby nabízené na veletrhu. Každý návštěvník ji obdrží zdarma a může ji využívat i po skončení veletrhu.

tisková zpráva

Jeden myslel na “Festival Evolution: zdravá výživa i chutě z celého světa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *