Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
14. 4. 2013 v rubrice Domy

Ekologické a úsporné bydlení, využití tradičních materiálů a zdravé životní prostředí jsou témata, která v současné době začínají nacházet svůj význam v široké veřejnosti. Poptávka po seminářích zaměřených na sdílení praktických zkušeností stavitelů je vysoká, a proto se občanské sdružení Ekovesnice rozhodlo uspořádat první akci svého druhu.

Záježová na Slovensku patří mezi nejznámější osady, které se rozhodly pro alternativní způsob života. Ročně místo navštíví přes 3500 lidí. foto: Oázy života

Záježová na Slovensku patří mezi nejznámější osady, které se rozhodly pro alternativní způsob života. Ročně místo navštíví přes 3500 lidí. foto: Oázy života

Putovní ekofestival s názvem Oázy života, který postupně projede Bratislavu, Jihlavu, Brno a Liberec, má za cíl přírodní stavitelství představit nejen skrze přednášky, ale hlavně díky ukázkovému minidomku z přírodních materiálů, na kterém bude prezentovat nejen materiály samotné, ale hlavně prověřené české firmy, které na stavbu dodaly svůj materiál.

Představí se tak například firmy Hofatex (dodavatel izolace), Mabeko (dřevěný šindel), Optigreen (zelená střecha) a další.

Zajímavostí bude také zveřejnění návrhů uzavřených okruhů vody a energie, které představí jednoduché principy soběstačného bydlení.

Program festivalu doplní také prezentace permakulturního zahradničení, zdravého stravování a další. Podrobné informace o festivalu, účastnících a programu v jednotlivých městech nalezente na nových stránkách www.oazyzivota.cz.

tisková zpráva
 redakce
 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz