Jak na rekonstrukci panelového domu? Odpoví interaktivní expozice

Správně a pečlivě provedenou rekonstrukcí je možné dosáhnout až 90% úspory proti původnímu stavu. Jak využít tuto šanci a vyhnout se polovičatým řešením, která mnohdy nadělají víc škody než užitku? To prozradí interaktivní expozice rekonstruovaného panelového domu, kterou bude možné navštívit na IBF Stavebních veletrzích Brno.

Firma STAVREKO s.r.o. je odborníkem v provádění staveb a jejich změn. Na základě bohatých zkušeností nabízí komplexní dodávky novostaveb a rekonstrukcí z celého spektra pozemních staveb. foto: Stavreko
Firma STAVREKO s.r.o. je odborníkem v provádění staveb a jejich změn. Na základě bohatých zkušeností nabízí komplexní dodávky novostaveb a rekonstrukcí z celého spektra pozemních staveb. foto: Stavreko

Od úterý 23. do soboty 27. dubna si návštěvníci brněnského výstaviště budou moci projít panelovým domem doslova krok po kroku a dozvědí se při tom, proč a jak správně rekonstruovat stávající stavby.

„Jedná se o unikátní model panelákového bytu o rozměrech cca 7,4 m x 8,4 m. Celý model bude koncipován jako edukační nástroj – na stěnách a v okolí modelu budou informační roll-upy, infotexty a zábavné aktivity, které napomohou snadnému porozumění technickým parametrů, na které je třeba při rekonstrukcích myslet.

Návštěvníci si budou moci srovnat například kvalitu vnitřního vzduchu při běžném zateplení a při komplexní rekonstrukci a zjistí, jaký vliv pohodlí a zdraví má koncentrace CO2, relativní vlhkost v interiéru nebo třeba povrchová teplota stěn,“ říká Jan Bárta, ředitel sdružení Centrum pasivního domu, které model spolu se svými partnery připravilo.

Přestože budou principy efektivní rekonstrukce prezentovány na modelu panelákového bytu, v rámci doprovodného programu budou ukázány zásady a možnosti komplexní energetické sanace i jiných typů budov – rodinných domů, paneláků, administrativních budov, škol, školek nebo nemocnic. Své tradiční i netradiční rekonstrukce zde představí přední čeští odborníci.

O mateřské škole ve Slivenci promluví Aleš Brotánek, k projektu bytového domu, původního učiliště v Dubňanech, více poví Zdeněk Kaňa a nebudou chybět ani příklady dobré praxe ze zahraničí. O těch poreferuje Kateřina Mertenová.

Kromě bohatého doprovodného programu a interaktivní expozice je pro návštěvníky IBF Stavebních veletrhů Brno připraveno také již tradiční bezplatné poradenství, které budou na stánku Centra pasivního domu poskytovat jeho členové, o kterých se více dočtete na stránkách www.pasivnidomy.cz.

tisková zpráva

Jeden myslel na “Jak na rekonstrukci panelového domu? Odpoví interaktivní expozice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *