Energeticky úsporná čistička vzduchu

Většina lidí si již uvědomila, že čističky vzduchu jsou nezbytnou součástí našich domovů. Zejména proto, že se neustále zhoršuje stav už tak znečištěného ovzduší, a tím pádem roste počet lidí s chronickými respiračními onemocněními, alergiemi a astmatem.  
čistička vzduchu ionic care

Všichni, kteří se rozhodli proti tomuto globálnímu problému bojovat právě pořízením přístroje na čištění vnitřního prostředí, se ale nejprve zabývají otázkou, jaký z řady nabízených produktů si vybrat.

Protože je na našem trhu nespočet značek a druhů čističek vzduchu, není výběr úplně jednoduchý. Je třeba zohlednit hned několik parametrů, které jsou při nákupu čističky neopomenutelné.

Vedle způsobu čištění, typu filtrace, vzduchového výkonu, hlučnosti a životnosti zůstává jedním z nejdůležitějších kritérií energetická náročnost přístroje. Nikdo si jistě nechce pořídit „žrouta“ elektrické energie, který citelně zvýší spotřebu elektřiny celé domácnosti.

Údaj o spotřebě by měl být v nabídce každého přístroje uveden. Důležité je ale především to, zda se jedná o nejnižší spotřebu, průměrnou, či maximální. Mnoho přístrojů totiž nabízí různé stupně výkonu pro zvýšení či snížení intenzity čištění, a s tím jde samozřejmě ruku v ruce i spotřeba energie.

Zajímat by nás měl hlavně údaj o spotřebě při maximálním vytížení konkrétní čističky. Všeobecně lze říci, že nejnižší spotřeby dosahují přístroje bez ventilátorů a náročných filtračních sestav např. pracující na principu elektronového větru a elektrostatického filtru.

Do této skupiny patří např. čistička vzduchu s vestavěným ionizátorem Ionic-CARE Triton X6, jejíž maximální spotřeba není ani 15 W. Její provozní náklady tedy dosahují max. 1,6 Kč/denně při nepřetržitém provozu, což rodinný rozpočet rozhodně nijak výrazně nezatíží.

tisková zpráva

Jan Horčík

Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.

4 komentáře: „Energeticky úsporná čistička vzduchu

  • 8. 10. 2018 (21.23)
    Trvalý odkaz

    Zdravím, o čističce vzduchu už nějakou dobu uvažuji. Prvně se mi líbil právě Ionic, ale pak jsem koukala na tyhle žebříčky – https://www.arecenze.cz/cisticky-vzduchu-test/ – a v rámci poměru cena/výkon doporučují spíš Sinclair, tak teď nevím.. co myslíte? Za kvalitu si klidně připlatím, jen abych se spíš neokradla.

    Reagovat
  • 16. 5. 2011 (8.38)
    Trvalý odkaz

    Ja mam Bionic doma do dneska a je super, vubec si nemuzu stezovat. Hlavne, ze je naprosto tichej! Bydlime u silnice a filtr je kazdy tyden skoro cernej…. Vzduch je ze zacatku citit jinak (nez si zvyknes, ja uz to davno neregistruju), ale s tim ozonem je to planej poplach. To si o tom neco precti. Chtel jsem Bionic koupit i rodicum, ale uz se nevyrabi, Ionic je misto neho. Nevim, ze by meli problem.

    Reagovat
  • 27. 4. 2011 (19.29)
    Trvalý odkaz

    jo taky sem si pred par lety koupil cisitcku vzduchu a jmenoval se bionic.po 1 dnu me prisel ten vzduch jak vydychany proste kazda cisticka vzduchu vylucuje ozon coz je pro zdravy nepripustne takze se doporucuje vetrat tudiz cisicka vzduchu nema smysl.to uz radsi doma rekuperaci a v tom filtr prachovych castic.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *