Ekologické bydlení

Rodinný dům, nízkoenergetické bydlení, zelená úsporám
   hledat:
18. 11. 2008 v rubrice Větrná energie

Kanadská provincie se hodlá do roku 2014 zcela zbavit . Ty se v současné době podílejí na výrobě energie 18%, zatímco pokrývá 52%, vodní elektrárny 21%, 8% a ostatní zdroje 1% výroby. V současné době ale po celé vzniká řada projektů , které celou zemi posunou směrem k ekologické výrobě elektřiny. Aktuálně byl například spuštěn projekt Melancthon EcoPower Centre, největší v zemi rozkládající se poblíž města Shelburne v Ontariu, která má výrobní kapacitu 199,5 MW. Celkem se zde nachází 133 a o vybudování se postarala společnost Canadian Hydro. Roční výroba má dosáhnout 545 GWh, což je dost pro napájení 70 000 domácností. V Ontariu budou během následujících měsíců spuštěny další dva velké projekty větrných farem, menší budují také provincie Alberta a . Co se týká , tu se rozhodla v Ontariu využít společnost OptiSolar Farms. Poblíž města Sarnia buduje šest s výkonem po 10 MW. Stovky tisíc by zde měly začít generovat energii do roku 2010.
Větrná energie - Kanada - Ontario - větrné farmy

treehugger, ecogeek
 Jan Horčík
Zakladatel a šéfredaktor magazínů Ekologické bydlení a Hybrid.cz.
Diskuse
 1. oldrich.sklenar@volny.cz:

  Udaje k dalsim statum lze nalezt na:

  http://www.iea.org/Textbase/stats/index.asp

  (po vyberu statu staci kliknout na „Evolution of Electricity Generation by Fuel“ v sekci „Related Graphs“)

  Konkretni ciselne udaje pro vyrobu/spotrebu/dovoz/vyvoz (rok 2005) lze nalezt na:

  http://www.eia.doe.gov/emeu/world/country/countrybal.html

  Celkovy prehled vyroby dle statu (rocni produkce v kWh) je potom zde:

  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2038rank.html

 2. richelieu@atlas.cz:

  Bylo by zajimave udelat tabulku zastoupeni podilu zdroju u kazdeho statu. Vypada to ze kanada je natom celkem dobre. Z tohoto pohledu nebude mit takove problemy jako jine staty. Kanada je obecne znama svou striktni ochranou zivotniho prostredi a to jen dobre.

Přidat komentář

 

Ekologické bydleníMagazín Ekologické bydlení vydává Chamanne s.r.o. ISSN 1803-0211. RSS Mediálně zastupuje Impression Media. Naše další projekty Hybrid.cz